قرار نیست بایستیم تا دشمن در خانه با ما بجنگد

    •••••  چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۶ کد مطلب : 67290/a   

سردار گرجی زاده گفت: برخی به مقامات سیاسی ایراد می گیرند که سوریه و عراق به ما چه ربطی دارد؛ بنا نیست ما بایسیم تا دشمن در خانه با ما بجنگد.


به گزارش تحلیل ایران، سردار علی اصغر گرجی زاده فرمانده سپاه حفاظت انصارالمهدی (عج) در مراسم تجلیل از شهدای یگان حفاظت و همچنین شهدای مدافع حرم که عصر امروز در مسجد جامع دانشگاه بقیه الله(عج) تهران برگزار شد با اشاره به فیلم «بادیگارد» اظهار داشت: این فیلم می خواهد نشان دهد چگونه می توان بین انجام رسالت پاسداری و محافظت از شخصیت ها پلی زد برای حفظ ارزشهایی که یک انسان یا یک محافظ می تواند داشته باشد.


وی با بیان اینکه مفاهیم انسانی زیبایی در این فیلم وجود دارد، افزود: سپاه در بخش های مختلف انسانهای را بکار گرفته است؛ اما در یک کلام هر پاسدار و بسیجی نباید خود را محصور به جغرافیا، محیط، پست و عنوان خاصی بداند. هر پاسدار و بسیجی باید در هر لحظه حاضر باشد از انقلاب و یا از اندیشه های مقدس اهل بیت(ع) دفاع کند.


فرمانده سپاه حفاظت انصارالمهدی(عج) ادامه داد: کاری که شهدای مدافع حرم در بسیج، سپاه و ارتش انجام دادند یک پیام دارد و آن پیام این است که هرگز محدوده جغرافیایی برای انسان غیرتمند و دارای اعتقادات قوی، اهمیت ندارد.


وی با تاکید بر اینکه برای چنین انسانی محدوده ای مهم است که به حفظ عزت و زندگی عزتمندانه کمک کند، گفت: در سوریه یک دنیا دشمن با یک مجموعه کوچک از انسانهای مخلص درگیر است.


سردار گرجی زاده با اشاره به اینکه در ارتش سوریه نماز خواندن ممنوع بود، ادامه داد: آنها معتقد بودند با توجه به قومیت ها، نماز خواندن باعث تفرقه می شود. به نظر من حق سوریه بود که مورد تهاجم قرار گرفت و زود، خیلی از قافیه ها را باخت.


فرمانده سپاه حفاظت انصارالمهدی(عج) خاطرنشان کرد: آنها به مردم اعتماد نداشتند و آنها  را مشارکت نمی دانند. وقتی چهار سال پیش جمهوری اسلامی گفت به مردم خود اعتماد کنید و به آنها اسلحه و آموزش بدهید می گفتند خطرناک است؛ اینها علیه نظام خودمان بلند می شوند.


وی تصریح کرد: شهدای مدافع حرم ما که تعداد بسیار محدودی بودند رفتند و ایدئولوژی و تفکر غلطی که در آنجا بود را اصلاح کردند و صحنه در سوریه برگشت.


سردار گرجی زاده با اشاره به اینکه دو مطلب باعث شد که ما به سوریه برویم، اظهار داشت: خط قرمز ما بچه شیعه ها امنیت و بقاع متبرکه (ع) است و وقتی آنها به قبوری که حتی مورد احترام اهل سنت بود رحم نکردند، ما به آنجا رفتیم.


فرمانده سپاه حفاظت انصارالمهدی(عج) تصریح کرد: بنا نیست بایستیم تا تکفیری ها به بقاع متبرکه دیگر برسند. ارتش سوریه زمانی در درون دمشق با تکفیری ها می جنگید، اما امروز از دمشق فرار کرده اند.


وی در تشریح مطلب دوم افزود: بنا نیست که یک انسان عاقل در درون کشور خود بایستد تا دشمن بیاید و در خانه با او بجنگد؛ برخی به مقامات سیاسی ایراد می گیرند و می گویند سوریه و عراق به ما چه ربطی دارد؟  بنا نیست ما بایستیم تا دشمن در خانه با ما بجنگد.


سردار گرجی زاده با طرح این سئوال که آیا ما باید بایستیم تا تکفیری ها از موصل عراق به قصر شیرین بیایند و با ما بجنگند گفت: خیر؛ ما به سراغ آنها می رویم و شهدای مدافع حرم، این کار را کردند.


فرمانده سپاه حفاظت انصارالمهدی(عج) با تاکید بر اینکه ما هرگز از شهیدی مانند عبدالله باقری و یا شهید فرامرزی نخواستیم به سوریه بروند، تصریح کرد: آنها با اصرار، دعوا و خواهش برای جنگ به سوریه رفتند؛ اگر آنها مثل خیلی از آدم های عافیت طلب صبر کنند دشمن دوباره درِ خانه ما را بزند، قضیه سال 59 تکرار می شود.


وی پیام شهدای مدافع حرم را این طور عنوان کرد که قرار نیست بنشینیم تا در خانه با دشمن بجنگیم و افزود: روزی، بنی صدر در شرایطی از خواب بیدار شد که دشمن در یکی از جبهه ها حدود 75 کیلومتر به داخل مرز ایران آمده بود.


سردار گرجی زاده در ادامه اظهار داشت: فیلم «بادیگارد» می خواهد سرنوشت یک پاسدار که کار عادی آن حفاظت از شخصیت است را نشان دهد، این فیلم یک برهه ای را به شما نشان می دهد که این پاسدار وقتی می بیند حفاظت از یک شخصیت با اندیشه های انقلابی اش منافات دارد مسیر را عوض می کند و حاضر نیست از اندیشه های انقلابی خود کنار بکشد.

منبع : مهر