استان تهران غرق در شادی در سالروز میلاد اولین اختر آسمانی

    •••••  پنجشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۹ کد مطلب : 67483/a   

 

 

 

همزمان با میلاد باسعادت اولین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت علی(ع)، شهرستان‌های استان تهران غرق در شادی شد و کانون جشن‌های استان حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) است.
به گزارش تحلیل ایران،همزمان با ۱۳ رجب و روز میلاد باسعادت امیر مؤمنان حضرت علی(ع)، شهرستان‌های استان تهران غرق در سرور و شادی بوده و برنامه‌های ویژه‌ای به همین مناسبت برگزارشده است.


نقاط مختلف استان تهران در شب و روز میلاد امام علی(ع) آذین‌بندی و چراغانی شده و شهرهای استان تهران رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است.


آذین‌بندی و چراغانی استان تهران در شب میلاد امام علی(ع)

جمعی از ارادتمندان به مولای متقیان حضرت علی(ع) در شب میلاد باسعادت آن حضرت، ایستگاه صلواتی برپا کرده و از مردم با شیرینی، شکلات، شربت و غیره پذیرایی کردند.


همچنین دود کردن اسپند و پخش مداحی در نقاط مختلف استان تهران از دیگر برنامه‌هایی بود که توسط محبان امام علی (ع) به اجرا درآمد.


مهر نوشت: مردم استان تهران در شب میلاد امام علی(ع) در اماکن مذهبی نظیر مساجد، حسینیه‌ها، امامزادگان واجب‌التعظیم و هیئات مذهبی گردهم آمده و فرخنده میلاد این امام همام را جشن گرفتند.


حضور عاشقان علوی در قبله تهران

نقطه اوج برنامه‌های جشن میلاد اولین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت در حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد و مردم استان تهران از نقاط دور و نزدیک خود را به قبله تهران رسانده و در جشن میلاد آن حضرت شرکت کردند.


برنامه‌های ویژه‌ای نیز به مناسبت ۱۳ رجب و فرخنده میلاد باسعادت امام علی(ع) توسط آستان مقدس حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به اجرا درآمد.


آغاز زندگی مشترک زوج‌های جوان در شب میلاد امام علی(ع)

بسیاری از زوج‌های جوان، شب میلاد امام علی(ع) را به‌عنوان آغاز زندگی مشترک خود انتخاب کردند و برگزاری جشن‌های ازدواج در فرخنده میلاد اولین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت از رونق بسیار بالایی برخوردار بود.

حضور جوانان و آینده‌سازان ایران اسلامی در مراسم جشن میلاد امام علی(ع) یکی از ویژگی‌های مهم بود که نشان می‌داد که نوجوانان و جوانان این سرزمین دل‌بسته به مکتب اهل‌بیت عصمت و طهارت هستند.


تجلیل از هم نامان امام علی(ع) در مساجد استان تهران

همچنین در برخی از مساجد و اماکن مذهبی شهرستان‌های استان تهران در شب میلاد امام علی(ع)، از هم نامان این امام همام با اهدای هدایایی تجلیل به عمل آمد.


مراسم جشن میلاد امیرالومنین(ع) در شهرستان‌های مختلف استان تهران نظیر ورامین، اسلامشهر، شمیرانات، رباط‌کریم، بهارستان، دماوند، شهریار، فیروزکوه، قدس، ملارد، پرند، پردیس، پیشوا، پاکدشت و قرچک باشکوه خاصی برگزار شد.


عزت کنونی تشیع مرهون تلاش‌های امام علی(ع) است

حجت‌الاسلام حسن منتظری رییس اداره تبلیغات اسلامی قرچک و از کارشناسان مذهبی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امام علی(ع) نقش بی‌بدیلی را در پایه‌گذاری و گسترش مکتب حیات‌بخش اسلام ایفا کردند.


وی افزود: امام علی(ع) همواره در تمامی خطرها و برهه‌های حساس در کنار نبی مکرم اسلام(ص) توانستند از مکتب اسلام دفاع کرده و منحرفان و کافران را شکست دهند.


منتظری ادامه داد: عزت و سربلندی امروز تشیع مدیون تلاش‌ها و مجاهدت‌های امام علی(ع) است، چراکه ایشان تمام رنج‌ها و سختی‌ها را برای حفاظت و حراست از اسلام اصیل تحمل کردند.


وی اضافه کرد: امام علی(ع) در دوران حکومت خود نیز طعم شیرین اسلام حقیقی را به مردم چشاندند درحالی‌که دشمن از همه ابزارها و وسایل برای به شکست کشاندن حرکت تاریخ‌ساز مولای متقیان بهره می‌گرفت.


سیره فردی و اجتماعی امام علی(ع) موردتوجه پیروان آن حضرت قرار بگیرد

حجت الاسلام حسین قدوسی نژاد کارشناس مذهبی نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امام علی(ع) در عرصه فردی و اجتماعی و شیوه حکومت داری، درس های بزرگی را برای همه پیروان خود به یادگار گذاشتند.


وی افزود: امروز مطالعه سیره و روش زندگی امام علی(ع) در ابعاد مختلف فردی و اجتماعی یک ضرورت انکارناپذیر است و باید همه فعالان فرهنگی و مذهبی نظیر علما، مبلغان، روحانیون، اساتید دانشگاه و فرهنگیان به رسالت خود عمل کنند.