درگیری‌های خونین بین تروریستها در حومه شمالی حلب

    •••••  جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۶:۱۱ کد مطلب : 67688/a   

در حالی که درگیری های خونین بین گروههای تروریستی در حومه شمالی حلب همچنان ادامه دارد، ارتش سوریه مواضع تروریستها در لاذقیه را به شدت هدف قرار داد.


به گزارش تحلیل ایران ، بالگردهای جنگنده ارتش سوریه مواضع گروههای تروریستی در دو کوه الاکراد و  الترکمان در حومه شمالی و شمال شرقی لاذقیه را به شدت بمباران کردند.


همزمان با این تحول، در جریان پیشروی ارتش سوریه به سمت کوه کبانی در اطراف شهر کبانی درگیری‌هایی بین ارتش سوریه و گروههای تروریستی به وقوع پیوست که در این درگیری‌ها تعدادی از تروریست‌ها کشته یا زخمی شدند.


در پی حمله موشکی ارتش سوریه به مواضع گروههای تروریستی در حومه جنوبی حلب، یک تانک متعلق به گروههای تروریستی منهدم و سرنشینان آن کشته شدند.


و خبر دیگر اینکه درگیری‌هایی بین عناصر مسلح ارتش آزاد و گروه تروریستی داعش در اطراف شهر مارع در حومه شمالی حلب به وقوع پیوست.


گروههای مسلح سه خودروی بمب گذاری شده گروه تروریستی داعش را منهدم و 30 تن از عناصر آن را طی دفع حمله آنها به شهر مارع به هلاکت رسانده و تعدادی از آنها از جمله دو سرکرده عراقی و تونسی داعش را به اسارت گرفتند.


از سوی دیگر گروههای تروریستی با حمله به روستای "الزرزوریه" در حمص، بار دیگر آتش بس را نقض کردند.


ارتش سوریه همچنین با تروریستهای جبهه النصره که تلاش داشتند به یکی از مناطق نظامی در جنوب حی المنشیه در شهر درعا نفوذ کنند درگیر شد که این امر منجر به کشته شدن تعدادی از تروریستها شد.


کاروان حامل تعدادی از غیر نظامیان و مجروحان ساکن دوشهرک کفریا و الفوعه در حومه ادلب و شهر الزبدانی و مضایا در حومه دمشق، وارد قلعه المضیق و منطقه السقیلبیه در حومه حماه شدند. خودروهای الزبدانی ومضایا به ادلب و خودروهای اهالی کفریا و الفوعه به لاذقیه و دمشق منتقل می شود.


این در حالی است که خودروهای هلال احمر سوریه و خودورهای آماده شده برای انتقال اشخاص از شهرک مضایا در حومه دمشق هدف تیراندازی گروههای تروریستی در داخل این شهرک قرار گرفت و در پی این تیراندازی به تعدادی از این خودروها خسارت وارد آمد.

 منبع : خبرگزاری تسنیم