اقدامات تروریستی سوریه با اهداف سیاسی شدت گرفته است

    •••••  ﺳﻪشنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۴:۲۸ کد مطلب : 68681/a   

 

رئیس هیات مذاکره کننده دولت سوریه در مذاکرات ژنو تشدید اقدامات تروریستی را دارای اهداف سیاسی دانست که توسط دست های خارجی هدایت می شود.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از المیادین، «بشار الجعفری» رئیس هیات مذاکره کننده دولت سوریه در مذاکرات ژنو اظهار داشت که تشدید اقدامات تروریستی در سوریه اهداف سیاسی داشته و در سایه دستورات خارجی صورت می گیرد.


الجعفری تصریح کرد که دولت سوریه از شورای امنیت خواسته است تا برای کمک به دمشق برای مبارزه با تروریسم اقدامات فوری اتخاذ کند.


وی پس از پایان دیدار روز دوشنبه با «استفان دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه گفت: تشدید اقدامات تروریستی در حلب توسط گروه تروریستی موسوم به «احرارالشام» که از سوی سرویس اطلاعاتی ترکیه اداره می شود و همچنین افزایش این اقدامات در حومه دمشق توسط گروه تروریستی «جیش الاسلام» که از سوی اطلاعات عربستان هدایت می شود چیز عجیبی نیست.


الجعفری با بیان این که تشدید اقدامات تروریستی در سوریه اهداف سیاسی دارد و از سوی دستورات و دست های خارجی هدایت می شود افزود: ما موضوع مشارکت گروه تروریستی احرارالشام و جیش الاسلام در مذاکرات را با دی میستورا مطرح کردیم و وی قول داد که این موضوع را با دیگر طرف ها مورد بحث قرار دهد.


وی با اعلام اینکه هیات مذاکره کننده دولت سوریه اصلاحات خود بر روی سند اعلامی از سوی دی میستورا را به وی ارائه کرده است، گفت: ما امروز اصلاحات خود در خصوص سند پیشنهادی از سوی دی میستورا را به وی ارائه کردیم و در خصوص برگزاری دیدار بعدی در ساعت ۱۲ ظهر سه شنبه به وقت ژنو توافق گردید.

منبع: مهر