کارشکنی‌ سعودی برای حج امسال

    •••••  چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۵:۴۹ کد مطلب : 68973/a   


مشاور امور استان‌ها و نمایندگی‌های بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به حادثه منا و سقوط جرثقیل در حج تمتع سال گذشته گفت: برای حل مشکلات حج تلاش‌های زیادی شده اما با کارشکنی‌های دولت سعودی مواجه هستیم.

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام احمد زمانی اظهار داشت: در 5 سال گذشته 27 هزار و 520 نفر برای شرکت در آزمون روحانیون و مداحان اعزام به عتبات عالیات ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد شرکت‌کننده 17 هزار و 527 نفر در آزمون‌ها شرکت کرده و 2 هزار و 500 نفر نیز قبول شدند.مشاور امور استان‌ها و نمایندگی‌های بعثه مقام معظم رهبری تصریح کرد: ترویج محبت اهل‌بیت سرمایه‌گذاری بالایی است که خداوند به ما توفیق داده تا در آن سهیم باشیم و این موضوع در حج و زیارت عتبات عالیات جلوه دارد.

تسنیم نوشت: زمانی با بیان اینکه دشمن برای این سرمایه‌گذاری و محبت اهل‌بیت که در دل ایرانیان است توطئه چیده است، گفت: در عید امسال 157 هزار نفر به عتبات عالیات اعزام شدند . در سال گذشته 27 میلیون زائر از کشورهای مختلف اسلامی در روز اربعین در کربلا حضور یافتند که از این تعداد حدود یک‌میلیون و 700 هزار نفر ایرانی بودند اما ا این حجم از حضور مسلمانان هیچ اتفاقی برای کسی نیفتاد.

زمانی با اشاره به حادثه منا و سقوط جرثقیل در حج تمتع سال گذشته افزود: برای حل مشکلات حج تلاش‌های زیادی شده اما با کارشکنی‌های دولت سعودی مواجه هستیم.بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت 2 کار بزرگ انجام داده‌اند که شامل سازمان‌دهی جمعیت بیش از 64 هزار نفری حجاج و توجه به زائرین می‌شود، در همین راستا در سال گذشته 11 بعثه با حضور در بعثه مقام معظم رهبری از فعالیت‌های ما الگوبرداری کردند.