در اجرای عدالت و وظیفه الهی خود کوتاه نخواهیم آمد

    •••••  چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۰:۱۰ کد مطلب : 69041/a   

مردم تنها به قوه قضائیه امید دارند که در جهت رفع بی عدالتی‌ها و دست اندازی‌هایی که به حقوق دیگران صورت می‌گیرد به میدان بیاید و حق آن‌ها را بگیرند و این خواست مردم به حق است.

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه صبح امروز در مراسم تحلیف 225 کارآموز قضایی گفت: قوه قضائیه با تمام کمبودها، نامهربانی‌ها و تبعات سویی که علیه این قوه وحتی علیه افراد صورت می‌گیرد، با قامتی استوارتر از گذشته و عزمی راسخ در جهت تحقق عدالت و قطع ایادی متجاوزان به حقوق افراد و کوتاه کردن دست همه مفسدان، همه شماتت‌ها را پذیراست و در اجرای عدالت و وظیفه الهی خود کوتاه نخواهد آمد.

میزان نوشت: وی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی و مردم عزیز کشورمان و نیز همه مردم جهان بیش از گذشته تشنه عدالت هستند، تصریح کرد: امروز به دلیل ارتباطاتی که بین جوامع در جهان وجود دارد، همه از ظلمی به کسی روا داشته می‌شود، مطلع می‌شوند و اگر جایی عدالت برقرار و دادی از مظلومی گرفته می‌شود همه متوجه و فواید آن قابل حس است و مردم تنها به قوه قضائیه امید دارند که در جهت رفع بی عدالتی‌ها و دست اندازی‌هایی که به حقوق دیگران صورت می‌گیرد به میدان بیاید و حق آن‌ها را بگیرند و این خواست مردم به حق است.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به این مطلب که میزان قاضی، قانون است، افزود: به حق باید قضاوت کنیم و اگر بخواهیم به حق قضاوت کنیم، چاره‌ای جز قانون نداریم. قانون را باید خوب ببینیم و برداشت کنیم و مجموعه مسائل را به هم نگاه کنیم و قاضی در دادگاه باید به همه به یک چشم واحد نگاه کند.

وی با بیان اینکه سیاسی کاری و جناح بازی در قضاوت ممنوع است، بصیرت و فهم مسائل سیاسی و مسائل روز لازم است و مسئله قضا و دستگاه قضایی شئوناتی دارد که ناگریزیم آن‌ها را رعایت کنیم، وگرنه مردم به نظام، قاضی و دستگاه قضایی بدبین می‌شوند و بر همین اساس باید بیش از گذشته مواظب و مراقب باشیم.