۲۹ هزار مرکز وابسته به تروریست‌ها در ماه گذشته هدف قرار گرفت

    •••••  چهارشنبه ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۳:۳۵ کد مطلب : 69223/a   

رئیس اداره کل عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه به ارائه آماری از حملات هوایی این کشور در سوریه پرداخت و گفت: ۲۹ هزار مرکز وابسته به تروریست‌ها در ۷ماه گذشته هدف قرار گرفت.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه روسیا الیوم، ژنرال «سرگئی رودسکوی» رئیس اداره کل عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه طی سخنانی اظهار داشت: نیروی هوایی روسیه در طول عملیات خود در سوریه حتی یک بار هم نقطه ای را هدف قرار نداد که منجر به وقوع خسارات مالی و یا جانی میان شهروندان گردد.

 

بر اساس این گزارش رودسکوی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: نظامی های روسیه بسیاری از تلاش های گروه های مسلح برای هدف قرار دادن نقاط شهرنشین را خنثی کردند.

 

وی در همین راستا افزود: هدف تروریست ها از وارد آوردن خسارات به شهروندان، تخریب جایگاه نیروی هوایی روسیه و برانگیختن واکنش های منفی از سوی جامعه جهانی است تا از این طریق بر رهبران روسیه فشار آورند و آنها را مجبور به توقف جنگ علیه گروه های تروریستی در سوریه کنند.

 

رودسکوی همچنین در رابطه با عملیات نیروهای روس در شهر باستانی تدمر نیز عنوان کرد: کارشناسان مواد منفجره روسیه بیش از ۳۰۰۰ بمب کارگذاشته شده را در تدمر خنثی کردند.

 

وی در خصوص آمار عملیات جنگنده های روسی در سوریه نیز اظهار داشت: جنگنده های روسیه طی ۷ ماه گذشته، حدود ۲۹ هزار نقطه از مواضع تروریست ها را در سوریه هدف قرار داده اند.

 

همچنین در پی این بمباران ها، بیش از ۲۰۰ نقطه استخراج نفت و بیش از ۲۰۰۰ کامیون نفت کش متعلق به تروریست ها منهدم گشته است.

 

رودسکوی در همین راستا افزود: در پی این حملات جنگنده های روسیه خسارات سنگینی به داعش و جبهه النصره وارد شد و موجب شد این ۲ گروه تروریستی منبع اصلی تامین نیازهای مالی خود برای انجام عملیات هایشان را از دست بدهند. همچنین قدرت آنها برای خرید تسلیحات نیز کاهش یافت.

 

این مقام بلندپایه نظامی روسیه در ادامه در خصوص آتش بس در سوریه نیز گفت: کاهش تیراندازی ها موجب شد که در برخی از مناطق سوریه وضعیت برای از سرگیری یک زندگی عادی فراهم گردد.

 

منبع:مهر