دریافت اخطاریه پلمپ واحدهای صنعتی و خدماتی

    •••••  پنجشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۷:۱۸ کد مطلب : 69271/a   

 

 

 

مدیر کل محیط زیست شهر تهران از پلمپ یک بیمارستان به علت رعایت نکردن موضوعات زیست محیطی در تهران خبر داد و گفت: ۱۰ واحد صنعتی از ابتدای سال تاکنون اخطاریه پلمپ گرفته‌اند که در صورت اصلاح نیافتن برخورد قضایی با آنان می‌شود.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار تسنیم، محمد حسین بازگیر مدیر کل محیط زیست شهر تهران به پایش واحدهای صنعتی و خدماتی در تهران اشاره کرد و افزود: بهبود روند تصفیه خانه‌های واحدهایی که برای محیط زیست خطر آفرین هستند یکی از برنامه‌های حائز اهمیت است.


وی ادامه داد: متاسفانه فاضلاب‌های واحدهای صنعتی و بهداشتی اگر مناسب سازی نشوند برای آب‌های زیرزمینی دچار مشکل می‌کنند و ما به‌شدت به آب‌های زیرزمینی شهر تهران نیازمندیم و در صورت آلودگی زیست محیط ما نیز دچار خطر و مشکل می‌شود.


مدیر کل محیط زیست شهر تهران خاطر نشان کرد: از ابتدای سال تا کنون نیز واحدهای صنعتی و خدماتی زیادی مورد پایش قرار گرفته‌اند که 150 واحد صنعتی، خدماتی و بهداشتی اخطاریه لازم را دریافت کرده‌اند و از این تعداد 10 واحد صنعتی و خدماتی اخطاریه پلمپ گرفته‌اند که در صورت بهبود نیافتن وضعیت فاضلاب و پسماندشان برخورد قانونی انجام می‌گیرد.


بازگیر از پایش و نظارت بر 2 هزار واحد صنعتی و خدماتی در تهران خبر داد و گفت: این پایش در دستور کار کارشناسان قرار دارد و از میان این واحدها نیز تعداد کارخانه، بیمارستان و واحد خدماتی وجود دارد.


وی همچنین از پلمپ یک واحد درمانی(بیمارستان) در روزهای گذشته خبر داد و گفت: متاسفانه این واحد درمانی مشکل مدیریت پسماند و پس آب داشت که آن را حل نکرد و با دستور مراجع قضایی پلمپ شد.


مدیر کل محیط زیست شهر تهران خاطر نشان کرد: امروز (چهارشنبه) نیز 4 واحد تصفیه خانه فاضلاب صنعتی در 3 واحد صنعتی غرب تهران به بهره برداری رسید که می‌تواند نقش موثری در محیط زیست ایفا کند؛ امیدواریم تمام واحدهای صنعتی دارای مشکلات زیست محیطی، به فکر بهبود روندشان باشند.