آغاز ساخت نیروگاه‌های مقیاس کوچک

    •••••  پنجشنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۹ کد مطلب : 69354/a   

 

 

 

معاون وزیر نیرو با تشریح سیاست‌های جدید نیروگاه‌سازی ایران، اعلام کرد: ساخت نیروگاه‌های مقیاس کوچک و تولید پراکنده به راهبردی ترین سیاست نیروگاه‌سازی ایران تبدیل شده است.

 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، هوشنگ فلاحتیان در تشریح برنامه‌های جدید توسعه صنعت برق ایران، گفت: تشویق سرمایه گذاران به ساخت نیروگاه‌های كوچك از اهداف مهم وزارت نیرو است كه با مشاركت بنگاه های مختلف اقتصادی و سرمایه گذاران بخش خصوصی این رویكرد را در تمام استان ها دنبال می كنیم.


معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اعلام اینکه به منظور توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر و تولید برق پاک تشویق متقاضیان و سرمایه گذاران می تواند به كاهش تلفات انرژی و افزایش بهره وری كمك كند، تصریح کرد: سال اقتصاد مقاومتی و اقدام وعمل فرصت مناسبی است تا وزارت نیرو برخی مشكلات و چالش‌های سال‌های اخیر خود را جبران كند و صنعت برق كشور به ویژه در قسمت توزیع باید كارنامه قابل قبولی ارائه دهد.


 خبرگزاری مهر نوشت: این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در دوسال گذشته موفقیت‌هایی در صنعت برق كشور به ویژه در حوزه در كاهش تلفات انرژی حاصل شده است، بیان کرد: در سال جاری سامان‌دهی سهام شركت های توزیع نیروی برق در دستور کار قرار گرفته ضمن آنکه ابلاغ آیین نامه تكمیلی واگذاری انشعاب درآینده نه چندان دور با ویرایش جدید انجام می‌گیرد.


فلاحتیان با بیان اینکه با بیان اینکه كوتاه كردن زمان واگذاری انشعاب برق به مشتریان از موضوعاتی بوده كه می تواند شاخص های برقی کشور را ارتقا دهد و رتبه ایران را در سطح بین‌المللی ارتقا دهد، خاطرنشان کرد: هم اكنون رتبه ایران دربخش صنعت برق در سطح بین‌المللی ۳۰ پله افزایش یافته است.