مسئولان از ورود اجناس قاچاق به داخل کشور جلوگیری کنند

    •••••  جمعه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۶ کد مطلب : 69658/a   

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌غربی گفت: مسئولان از ورود اجناس قاچاق به داخل کشور جلوگیری کنند و از خریدن اجناسی که مشابه آن در داخل کشور تولید می‌شود خودداری کنند.


به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه ارومیه، با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی، دوری از محرمات و اطاعت از دستورات خداوند متعال اظهار داشت: در سال 94 انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در تمامی نقاط کشور با حماسه آفرینی مردم برگزار شد.

 

وی افزود: مردم با حضور خود در پای صندوق‌های رای دشمنان را ناامید کرده و مردم همدلی و وحدت خود را بیش از پیش به جهانیان نشان دادند، با این وجود انتخابات مجلس شورای اسلامی به دور دوم کشید و امروز دهم اردیبهشت 95 انتخابات در دور دوم در حال برگزاری است که همه ما وظیفه داریم با جدیت در این حماسه شرکت کرده و شور خود را نشان دهیم.

قریشی بیان کرد: اتمام این حماسه با حضور در دور دوم به انجام می‌رسد و اگر فردی در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت نکند به این معنی است که کار خود را به پایان نرسانیده است و خداوند آن بنده‌ای را که وظیفه خود را تمام و کمال انجام می‌دهد را دوست خود قرار می‌دهد و بسیار شایسته است با حضور در پای صندوق‌های رای رضایت الهی را قرین قلوب خود سازیم.

 

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه منطقه ما از برخی دیدگاه‌ها خطرناک است گفت: باید افرادی که در پای صندوق‌ها حاضر نشده‌اند حاضر شوند و فرد اصلح را از میان نامزدها انتخاب کنند، در این میان نیز باید از ایجاد تفرقه، بحث های قومی و فرهنگی پرهیز کرد.

 

وی اظهار داشت: در راستای کشتار 241 تن از تفنگداران آمریکایی، این کشور دو میلیارد دلار از پول‌های ایران را توقیف کرده و ادعا می‌کند که ایران اسلامی در این زمینه دخالت کرده است و خواستار دریافت غرامت است، در حالی که این ادعا به اثبات نرسیده و فقط در حد یک بیانیه است.

وی تصریح کرد: کشوری که باید غرامت پرداخت کند دولت آمریکا است چرا که در هشت سال دفاع مقدس هزاران نفر از ایرانیان توسط سلاح‌های مخرب شیمیایی تولید شده این کشور دچار بیماری‌های شیمیایی شدند و هواپیمای مسافربرری را به جای هواپیمای جنگی هدف قرار داد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه اینک دوت آمریکا باید به ایران غرامت دهد بیان کرد: در حادثه حمله ناو جنگی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران در آب‌های خلیج فارس 260 نفر از هموطنان ما جان باختند که 66 تن از این آمار کودکان و بیش از 50 نفر از بانوان بودند.

وی افزود: دولت آمریکا بیش از هر دولتی دشمن ملت ما بوده و نباید با ساده اندیشی با این کشور دوستی کرد و بر خواسته‌هایشان عمل نمود چرا که این دولت همان کشوری است که قبل و بعد از انقلاب اسلامی علیه ایران اسلامی توطئه‌ها کرده و با دفاع مردم غیور کشورمان ستیز کرده است.

امام جمعه ارومیه با اشاره به بیانات اخیر مقام معظعم رهبری در دیدار با کارگران گفت: کارگران در دین اسلام از ارزش بالایی برخوردار بوده و قابل تقدر هستند و در این زمینه باید از تولیدات و تولید کنندگان داخلی حمایت شود و مشابه اجناس خارجی که در داخل کشور است نباید از بیرون تهیه شود تا بتوان تورم و بی کاری را کاهش داد.

 

وی بیان کرد: مسئولان باید بیش از پیش با موضوع قاچاق کالا درگیر باشند و از ورود اجناس خارجی به داخل کشور جلوگیری کنند و در این مسیر باید از زبده‌ترین افراد استفاده کرد و در غیر این‌صورت بیش از 60 درصد از کارخانجات و تولیدی‌ها رویه نزولی را طی کرد و لطمه‌ای بزرگ به اقتصاد و مسئله اشتغال وارد می‌شود.

 

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی افزود: 12 اردیبهشت سال‌روز شهادت آیت‌الله مرتضی مطهری و روز معلم است که باید این روز را گرامی داشت چرا که معلمی شغل انبیاء است و مسئولان نیز باید بیش از پیش برای رفع مشکلات اساتید و دبیران تلاش کنند تا این بزرگواران به جایگاه والایی که دارند افتخار کنند.

 منبع:خبرگزاری تسنیم