معلمان و بسیجیان محبوب‌ترین شخصیت‌های جامعه ایرانی هستند

    •••••  یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۹:۵۲ کد مطلب : 70213/a   رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: براساس نظرسنجی‌هایی که سال‌های متمادی انجام شده است معلمان و بسیجیان محبوب‌ترین شخصیت‌های جامعه ایرانی هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران، سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین امروز در حاشیه دوازدهمین جشنواره علمی پژوهشی سازمان بسیج فرهنگیان که در اردوگاه شهید باهنری برگزار شد در جمع خبرنگاران با تبریک روز معلم و تسلیت به مناسبت شهادت استاد شهید مطهری اظهار داشت: اهمیت معلم و تعلیم و تربیت و فکر و اندیشه همین است که بدانیم اولین تیری که آمریکایی‌ها به سمت انقلاب پرتاب کردند یک معلم را هدف گرفت.


وی ادامه داد: به خاطر نقش سازنده‌ای که معلم و استاد در تربیت جامعه دارند و اثربخشی آنها، آمریکایی‌ها خوب فهمیدند این ملتی که مقابل‌شان قیام کرد و با دست خالی سیلی به صورت آنها زد و برابر قدرت آمریکا پیروز شد از کجا نشأت گرفت.


سردار نقدی افزود: منشأ کار را هدف قرار دادند و این اهمیت معلم را نشان می‌دهد و باید همه قدردان معلمان باشیم که جایگاه رفیع معلم و کرامت او در میان همه ملت‌ها خصوصاً ملت ایران که اهل فضل و فرهنگ هستند یک جایگاه بی‌بدیل و استثنایی است و با هیچ عنصر مادی قابل مقایسه نیست.


رئیس سازمان بسیج مستضعفین در خصوص تلفیق فرهنگ معلمی و بسیجی گفت: این اوج همه کرامت‌های انسانی است؛ الان براساس نظرسنجی که سال‌های متمادی شده است معلمان و بسیجیان محبوب‌ترین شخصیت‌های جامعه ایرانی هستند.


وی تأکید کرد: این تناسب این دو پدیده الهی را نشان می‌دهد؛ معلم بسیجی ارزش‌ها را می‌آفریند و می‌بینیم اگر ملت‌‌مان فوق‌العاده جهادگر و ایثاگر هستند و از خود می‌گذرند چه در رسیدگی به زندگی دیگران و چه در فداکاری‌های میدان نبرد نتیجه تدریس، تعلم و تربیت یک معلم است.


سردار نقدی تصریح کرد: همسر شهید رضا مولایی اولین مدافع حرم که امروز تقدیر شد خواسته‌ای از بنده داشت و این بود که اجازه دهید فرزند من نیز به جبهه سوریه برود؛ سه چهار بار این را تکرار و خواهش کرد.


رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: این فرزند و همسر یک معلم هست و تربیت الهی است که اینطور انسان‌ها را فداکار بار می‌آورد که هنوز داغ همسرش به دل دارد و در جبهه‌ها شهید شده است درخواست و اصرار دارد که فرزندش به جبهه برود و بنده از ایشان خواستم فعلاً صبر کنند چرا که نوبت دیگران است و دیگران هنوز هستند.


منبع: فارس