اعتبارات مناطق محروم کشور افزایش می‌یابد

    •••••  چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۸:۰۷ کد مطلب : 71010/a   

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم گفت: در سال جاری اعتبارات توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از طریق صندوق توسعه ملی و بنیاد مستضعفان افزایش می‌یابد.


به گزارش تحلیل ایران، ابوالفضل رضوی ظهر امروز در همایش شوراها با اشاره به افزایش اعتبارات سال جاری توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از طریق صندوق توسعه ملی و بنیاد مستضعفان اظهار داشت: چنا‌نچه مردم استان در روستاها آمادگی ایجاد 3 هزار شغل در سال جاری را داشته باشند تمام اعتبارات مورد نیاز به آن‌ها پرداخت می‌‌شود.

وی با بیان اینکه درآمد پایین و بیکاری دو مشکل بزرگ روستائیان کشور است افزود: افزایش درآمد و ایجاد اشتغال پایدار در روستاها راهی برای جذب جوانان در روستاها و جلوگیری از مهاجرت‌ آن‌ها به شهرها است.

 

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم از تشکیل شرکت در روستاها خبر داد و بیان کرد: اگر حداقل 25 خانوار روستایی با یکدیگر شرکتی برای داشتن فعالیت اقتصادی تشکیل دهند تسهیلات با کارمزد 3 درصد به آن‌ها اعطاء می‌شود و وثیقه آن نیز در صورت تمایل افراد می‌تواند کارت یارانه آن‌ها باشد.

رضوی خاطر نشان کرد: اگر 25 خانوار روستایی 40  درصد سرمایه را خودشان تأمین کنند 7 هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات با کارمزد 3 درصد که در 2 سال اول نیاز به پرداخت اقساط نمی‌باشد پرداخت می‌شود.

 

وی میزان تسهیلات برای شرکت‌هایی که با مشارکت 50 خانوار تشکیل شوند را تا سقف 10 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: به ازای مشارکت 100 خانوار در تشکیل شرکت و سهم آورده 30 درصد، میزان تسهیلات تا سقف 20 میلیارد ریال، مشارکت 150 خانوار و سهم آورده 25 درصد میزان تسهیلات تا سقف 30 میلیارد ریال و برای 200 خانوار با سهم آورده 20 درصد، میزان تسهیلات بدون سقف است.

 

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور تصریح کرد: افرادی که تمایل به تشکیل شرکت روستایی و عشایری به صورت گروهی ندارند، کارت یارانه از آن‌ها پذیرفته نیست و حتما باید وثیقه دیگری داشته باشند.

 

رضوی با اشاره به عملکرد شوراها در بخش‌های مختلف ادامه داد: شوراها باید مطالبه‌گر باشند چرا که شورایی که درخواست عاجزانه داشته باشد نمی‌تواند حق مردم را ادا کند.

وی افزود: مردم نیز باید مطالبه‌گر باشند زیرا اگر مردم مطالبه‌گری کنند توجه به عامل ایجاد انقلاب است و تداوم حکومت تضمین می‌شود.

 

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم بیان کرد: توسعه در روستاها و شهرها زمانی پایدار است که مردم متحد باشند چرا که کار فردی مشکلاتی دارد که در برخی موارد سبب به تأخیر افتادن آبادانی می‌شود.

 منبع:خبرگزاری تسنیم