اتحادیه اروپا: توافق هسته ای با ایران نزدیک است

    •••••  چهارشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۳ — ۱۳:۴۰ کد مطلب : 718/a   

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه توافق هسته‌ای با ایران، در صورت ادامه همکاری‌ها و وجود اراده سیاسی قابل دسترس است، گفت: نباید اجازه داد موقعیت کنونی از دست برود.
‌به گزارش خبرنگار تحلیل ایران ، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیروز سه شنبه در اندیشکده لندنی " چتهم هاوس " گفت : یک توافق هسته‌ای خوب با ایران «در دست» است و طرفین نباید این فرصت را از دست بدهند.
فدریکا موگرینی افزود:اگر طرفین به همکاری‌هایی که تا الان داشته‌اند، ادامه دهند و همه طرف‌ها اراده هسته‌ای کافی برای توافق بر سر یک توافق خوب را داشته و آن را به پذیرش داخل هم برسانند، توافق در دست خواهد بود.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا  با اشاره به وجود برخی «تنش‌ها» میان کنگره و دولت آمریکا و همچنین فشارهای اسرائیل افزود : ما برخی مولفه‌های سیاست داخلی را داریم که باید با دقت با آنها برخورد شود.
موگرینی افزود: یک توافق جامع، به صورت دوجانبه برای همه طرف‌ها منفع به همراه دارد.
دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 این هفته در حالی در شهر ژنو سوئیس و با حضور سران بخش انرژی دو کشور برگزار شد که طرفین پس از گفت‌وگوها ارزیابی نسبتا مثبتی ارائه و عنوان کردند که پیشرفت‌هایی صورت گرفته، اما همچنان راه زیادی تا توافق وجود دارد.
دور بعدی گفتگوها روز دوشنبه آینده 11 اسفند مصادف با 2 مارس ، بار دیگر در سوئیس برگزار می‌ شود. 

ا.ا