لابی اسرائیل برای تلطیف گزارش سازمان ملل علیه شهرک سازی

    •••••  یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۳:۱۱ کد مطلب : 71980/a   

رژیم صهیونیستی در تلاش است گزارش سازمان ملل در مورد شهرک سازی را تلطیف کند؛ گزارشی که حاوی انتقادات شدیدی علیه ساخت شهرک های صهیونیستی در کرانه باختری و قدس شرقی است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری های فلسطینی، روزنامه صهیونیستی هاآرتص در شماره روز دوشنبه خود به نقل از کارکنان دولتی رژیم صهیونیستی نوشت در داخل سرزمین های اشغالی نسبت به گزارشی که قرار است از سوی کمیته چهارجانبه بین الملل در پایان این ماه منتشر شود نگرانی و ترس شدیدی وجود دارد.

 

نگرانی اصلی در سرزمین های اشغالی در مورد تأثیر این گزارش بر موضع ایالات متحده است و رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند، این گزارش اقدامات عملی شورای امنیت را در پی نداشته باشد.

 

ایالات متحده، روسیه، اتحادیه اروپا و سازمان ملل، اعضای کمیته چهارجانبه بین المللی در ماه گذشته میلادی اعلام کردند قصد دارند گزارشی در مورد بن بست سیاسی موجود در مسئله فلسطین منتشر کنند. برای نخستین بار، بیانیه کمیته چهارجانبه با همکاری شورای امنیت منتشر شد.

 

براساس این گزارش، رژیم صهیونیستی به منظور تلطیف این گزارش با تمامی اعضای کمیته چهارجانبه بین الملل تماس برقرار کرده است. این تماس ها را اسحاق مولخو، فرستاده شخصی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی رهبری می کند.

 

قرار است این گزارش در تاریخ 25 می 2016 (5خرداد1395)، یک هفته قبل از برگزاری کنفرانس بین المللی صلح که فرانسه آن را برگزار خواهد کرد، منتشر شود.

 

منبع:تسنیم