رئیس فدراسیون فوتبال نیازی به حکم وزیر ورزش ندارد

    •••••  دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۲۲:۰۹ کد مطلب : 72171/a   رئیس فدراسیون فوتبال نیازی به دریافت حکم از سوی وزیر ورزش ندارد و به همین دلیل هم کارش را همان عصر انتخابات آغاز کرد با این حال عجیب است که وزیر ورزش هم حکم می‌زند و هم خواسته‌هایش را بیان می‌کند.


به گزارش تحلیل ایران، مهدی تاج با کسب بیش از دوسوم آرای مجمع فدراسیون فوتبال روز شنبه به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب شد و عصر همان روز هم کارش را آغاز کرد.


با این حال امروز محمود گودرزی وزیر ورزش حکم ریاست مهدی تاج را امضا کرد، در حکم گودرزی 5 خواسته‌اش را نیز از تاج به طور شفاف بیان کرده است. ظاهرا در این باره اتفاق عجیبی رخ نداده است اما وقتی نگاهی عمیق‌تر به اساسنامه فدراسیون فوتبال می‌اندازیم متوجه می‌شویم که فدراسیون فوتبال با سایر فدراسیون‌ها متفاوت است.


رئیس فدراسیون فوتبال نیازی به دریافت حکم از سوی وزیر ورزش ندارد و به همین دلیل هم کارش را همان عصر انتخابات در فدراسیون آغاز کرد با این حال عجیب است که وزیر ورزش هم حکم می‌زند و هم خواسته‌هایش را بیان می‌کند.


انگار بوی دخالت در امور فدراسیون فوتبال می‌آید. ظاهرا رئیس جدید فدراسیون هنوز روی صندلی‌اش ننشسته دخالت در کارش شروع شده است این در حالی است که تاج همه تلاشش را کرده تا استقلال فدراسیون فوتبال را حفظ کند.


احمدرضا براتی حقوقدان آشنا به مسایل حقوقی فوتبال به فارس گفت: در اساسنامه فدراسیون فوتبال هم چنین چیزی پیش بینی نشده است. فردی که توسط مجمع به عنوان رئیس انتخاب می‌شود در پایان مجمع رئیس است و می‌تواند فعالیتش را آغاز کند. در واقع مهدی تاج حکمش را از اعضای مجمع دریافت کرده است. من هم به مهدی تاج ریاستش را در فدارسیون فوتبال به او تبریک می‌گویم.


منبع: تسنیم