وظایف سنگین تاج و کفاشیان

    •••••  ﺳﻪشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۱:۰۱ کد مطلب : 72198/a   مهدی تاج در فدراسیون فوتبال با همان مشکلاتی مواجه است که تیم کفاشیانِ رئیس و تاج نایب رئیس نتوانست آن را حل کند، حالا آیا تیم تاجِ رئیس و کفاشیان نایب رئیس می‌توانند مشکلات را حل کنند؟


به گزارش تحلیل ایران، تاج و کفاشیان بسیار هوشمندانه، صندلی های یک دیگر را با هم عوض کردند تا در فدراسیون فوتبال آب از آب تکان نخورد. آنها هماهنگ و دقیق برنامه ریزی کردند و چون هوشمندانه چنین کردند و روح دموکراسی را خدشه‌دار نکردند و استقلال مجمع را هم به مخاطره نینداختند، این صندلی بازی آنها نقد زیادی ندارد اما این به آن معنی نیست که فدراسیون فوتبال باید از بنزین سبز یا تفکرات نو  بازبماند.


تیم کفاشیان و تاج طی سالهای گذشته چند معضل را حل نکرده‌اند. این مشکلات و معضلات عبارتند از:


اول: همچنان فدراسیون فوتبال ایران در مورد حق پخش تلویزیونی و البته کپی رایت نتوانسته مجلس، مجمع تشخیص مصلحت یا صدا و سیما را مجاب کند و حق فوتبال را بگیرد.


دوم: در رده پایه، برخی مواقع تیم ها کنترات داده شده اند! این موضوع باید یا حل شود یا اگر کنتراتی در کار است باید تصمیم سازش مشخص شود نه اینکه مثل تیم امید، کاشانی یک مربی انتخاب کند، فدراسیون فوتبال یکی دیگر و وزارت ورزش آنها را وتو کند!


سوم: مشکل درآمدزایی و قراردادهای پرداخت نشده مثل قرارداد مایلی کهن و خاکپور نباید تکرار شود.


چهارم: مشکل دخالت مستقیم وزارت ورزش در مسائل داوری، مربیان و ... باید به طور کامل حل شود و تصمیم ها در بخش و واحد تخصصی فدراسیون فوتبال اخذ شود.


پنجم: در صورت امکان شرایطی مهیا شود که فوتبال به سمت خصوصی سازی طی طریق کند.


ششم: بخش اسپانسرینگ تیم های ملی و لیگ را باید حل کرد.


اینها اولویت‌هاست و نگرانی آنجاست که همین تیم که این موارد را با وجود یک و دو کردن با هم نتوانسته‌اند حل کنند، حالا آیا با عوض کردن صندلی‌ها می‌توانند همان معضل‌ها را حل کنند؟


منبع: مهر