پرداخت حقوق‌های نجومی به مدیران دولتی توجیه‌پذیر نیست

    •••••  پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۶ کد مطلب : 72757/a   
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن انتقاد از پرداخت حقوق‌های نجومی به مدیران دولتی، این موضوع را با توجه به وضع معیشت مردم، توجیه‌ناپذیر و غیرقابل قبول دانست.

به گزارش تحلیل ایران  ،جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی  با غیرقابل قبول دانستن پرداخت حقوق‌های نجومی به مدیران دولتی اظهار داشت:‌ متأسفانه ما در سیستم‌های دولتی و نهادهای غیردولتی با این مشکلات یعنی پرداخت حقوق‌های نجومی مواجه هستیم که این موارد به هیچ وجه توجیه‌پذیر نیست.


عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به نقش نهادهای نظارتی در اینگونه اتفاقات اضافه کرد: باید کنترل و نظارت‌ در بخش دولتی و غیردولتی توسط نهادهای مربوطه از جمله دیوان محاسبات و سازمان بازرسی صورت بگیرد.

قادری درباره پرداخت حقوق‌های کلان به مدیران بیمه مرکزی گفت: دیوان محاسبات در این زمینه به مسئولیت خودش عمل نکرده است بنابراین دستگاه‌های نظارتی باید مراقبت بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: همچنین در نهادهای دیگر و غیردولتی‌ها سازمان بازرسی وظیفه دارد به اینگونه مسائل ورود پیدا کرده و کنترل و نظارت و مراقبت‌های خاص خود را اعمال کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: البته در شرکت‌های دولتی هم سازمان بازرسی باید ورود پیدا کند و در واقع وظایف و مسئولیت‌های دیوان محاسبات نافی وظیفه سازمان بازرسی نیست.

قادری خاطرنشان کرد: پرداخت حقوق‌های کلان نجومی به مدیران دولتی در شرایط اقتصادی فعلی جامعه و معیشت مردم قابل قبول نیست و پرداخت اینگونه حقوق‌ها با اعداد و ارقام بسیار بالا حساسیت‌های زیادی را به وجود می‌آورد و قوه مجریه، مقننه، قضائیه و نظام را با مشکل مواجه می‌کند.

وی تأکید کرد: کنترل و نظارت دو نهاد نظارتی دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور باید دقیق‌تر صورت بگیرد تا شاهد ادامه اینگونه اتفاقات نباشیم.

منبع:فارس