خط انتقال پساب شهرک صنعتی بوکان احداث می‌شود

    •••••  جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۷ کد مطلب : 72958/a   

فرماندار بوکان گفت: شش میلیارد ریال برای طرح انتقال پساب شهرک صنعتی بوکان نیاز است که ۵۰ درصد آن از طریق اعتبارات فرمانداری تأمین می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران، جمال خسروی امروز در جلسه بررسی مشکلات پساب تصفیه خانه شهرک صنعتی بوکان که با حضور مدیرعامل شهرک­های صنعتی آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار داشت: مشکلات در حوزه صنعت بوکان شامل دو بخش است، یکی بخش کلان که از کمبود نقدینگی گرفته تا سرمایه در گردش است و بخش خرد شامل مشکلات ریز و درشتی که در واحدهای تولیدی شهرک وجود دارد.

 

خسروی بیان کرد: بوکان ظرفیت بالایی در عرصه صنعت و سرمایه گذاری دارد و کارخانجات و واحدهای تولیدی مختلفی در این شهر داریم که از جایگاه ملی بسیار بالایی برخوردارند بنابراین وجود صنعت کاران زبده می‌طلبد که وضع موجود ساماندهی شده و شهرک نیز توسعه یابد تا آمار بیکاری در شهرستان نیز کاهش یابد.

 

فرماندار بوکان مشکل اساسی شهرک صنعتی بوکان را مشکلات بهداشتی وزیست محیطی دانست و گفت: این مشکل با همکاری مسئولان استانی وشهرستانی و اهالی روستای اوچ تپه از توابع بخش سیمینه بوکان که شهرک صنعتی بوکان در این منطقه واقع شده باید برطرف شود.

وی افزود: برای اجرای طرح انتقال پساب شهرک صنعتی شهرستان بوکان مبلغ شش میلیارد ریال اعتبار نیاز است که با هماهنگی­های صورت گرفته با مدیریت برنامه ریزی استانداری آذربایجان غربی 50 درصد اعتبارات این طرح از طریق ردیف اعتبارات سال جاری توسط فرمانداری تأمین می‌شود.

 

خسروی تصریح کرد: مشکلات شهرک صنعتی متعدد بوده که حل آن‌ها تلاش همه ادارات مرتبط را می‌طلبد و نیز باید با واحدهای تولیدی که در شهرک صنعتی فاقد پیش تصفیه هستند و فاضلاب آن‌ها بدون تصفیه وارد شبکه تصفیه خانه می‌شود برخورد قاطع و در صورت اقدام نکردن به ساخت پیش تصفیه واحد آن‌ها بسته شود.

 منبع:خبرگزاری تسنیم