دهکده‌های مقاومت بسیج به‌زودی در استان‌ها افتتاح می‌شود

    •••••  ﺳﻪشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۵:۲۸ کد مطلب : 74085/a   

رئیس سازمان بسیج مستضعفین از ساخت دهکده‌های مقاومت بسیج در استان‌ها خبر داد و گفت: این دهکده‌های مرکزی برای تفریحات انقلابی خواهد بود و در عین حال که جوانان به تفریح در آن می‌پردازند.

 

به گزارش تحلیل ایران، سردار محمد رضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید مدافع حرم محمدبلباسی و شهید رضا عادلی، اردو و گردشگری را از ارکان‌های خاص تربیت دست جمعی دانست و گفت: این موضوع در بسیج روز به روز این فعالیت روبه رشد است.

 

وی افزود: راهیان نور در بین جوانان ثاثیر خوب و ویژه‌ای داشته و خانواده‌های بسیاری از این موضوع از ما تشکر کردند.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه ششم توسعه، گفت: در این برنامه موضوع اردویی و گردشگری بسیار گسترده‌تر خواهد بود تا انشالله برنامه راهیان نور کمی‌تر و کیفی‌تر برگزار شود.

 

نقدی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در برنامه ششم در دستور کار خواهد بود موضوع ساخت محل اردویی راهیان نور شهرستانی است و باید تا 2 یا 3 سال آیند همه شهرستان‌ها این محل را ایجاد کنند.

 

وی افزود: این محل در بیشتر شهرستان‌ها نطقه یابی شده و مسئولیت شهرستانی باید تلاش کنند که از برنامه عقب نمانند.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه تا پایان برنامه ششم باید روزانه 70 میلیون نفر زائر راهیان نور داشته باشیم، تصریح کرد: توجه به کیفیت کمی و کیفی اردوها مد نظر باشد تا کسانی که یک‌بار به این اردوها می‌آیند برای بار دوم تشنه‌تر باشند.

 

سردار نقدی از برنامه ساخت دهکده‌های مقاومت در استان‌های کشور با توجه به برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: این دهکده‌های مرکزی برای تفریحات انقلابی خواهد بود و در عین حال که جوانان به تفریح در آن می‌پردازند باید با برنامه‌های متنوع، غنای بصیرتی در آنها افزایش یابد و روح شجاعت و جهاد در آنان تقویت شود.

 

وی گفت: موضوع دیگری که در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است موضوع گردشگری تعالی بخش است به این معنی که به هر نطقه ای که سفر می‌کنیم محیط ما محیط تعالی بخش باشد نه فساد زا که دشمن در صدد آن است.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: امروز دشمن اراده و ایمان جوانان ما را هدف گرفته است بنابر این در محیط‌های تفریحی باید توجه به ارزش‌های گردشگری متمرکز باشد.

 

نقدی افزود: نقاطی که به عنوان مسیر گردشگری انتخاب می‌شود روح معنوی و ارزشی آنها مورد توجه قرار گیرد به عنوان مثال کسانی که برای تفریح به شمال می رودند در کنار استفاده از طبیعت باید به ارزش‌های آن منطقه مانند سردار جنگل و شهید شیرودی که آلام بخش هستند، نیز توجه شود.

 

منبع:تسنیم