ورود سامانه جدید بارشی به کشور/باد شدید تهران را در می‌نوردد

    •••••  دوشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۵۲ کد مطلب : 75296/a   سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه جدید بارشی به کشور خبر داد و پیش‌بینی کرد باد شدید در سه روز آینده تهران را در می‌نوردد.


به گزارش تحلیل ایران، سازمان هواشناسی کشور با اشاره به وضعیت جوی ساعات آ ینده اعلام کرد که از عصر امروز، دوشنبه بارش‌های پراکنده در دامنه‌های البرز مرکزی، شرقی و ارتفاعات شمال شرق کشور انجام می‌گیرد همچنین باد شدید موجب می‌شود تا بخشهایی از شرق کشور و منطقه زابل دچار پدیده گرد و خاک شود.


از روز سه‌شنبه نیز سامانه بارشی از غرب کشور وارد می‌شود و  مناطقی از شمال غرب، غرب، سواحل غربی خزر و به‌تدریج دامنه‌های جنوبی البرز را در بر خواهد گرفت که باعث بارش باران، رگبار، رعد و برق و وزش باد موقتی خواهد شد.


همچنین از اواخر روز سه‌شنبه با شمالی شدن جریانات بر روی دریای خزر، بارش‌ها به‌ویژه در سواحل  مرکزی و شرقی دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز شرقی و شمالی کشور تشدید می‌شود و البته دریای خزر نیز مواج خواهد بود.


بنابر پیش‌بینی سازمان هواشناسی، خلیج فارس امروز و فردا، مواج خواهد بود البته روز سه‌شنبه نیز با افزایش سرعت باد بر روی کشور عراق، مناطقی از غرب و جنوب غرب کشورمان دچار گرد و غبار خواهد شد.


سازمان هواشناسی وزش باد نسبتا شدید را در 48 ساعت آینده برای استان‌های تهران، البرز، سمنان و شمال اصفهان پیش‌‌بینی کرد؛ هوای استان تهران نیز در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه کمی ابری همراه با رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بود.


منبع: تسنیم