پخش مستندی درباره همسر شهید بابایی

    •••••  ﺳﻪشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۲ کد مطلب : 75435/a   

 

 

 

شبکه مستند سیما، به مناسبت درگذشت همسر فداکار شهید عباس بابایی، مستندی درباره زنده یاد صدیقه حکمت را روی آنتن می‌فرستد.
به گزارش تحلیل ایران، صدیقه حکمت همسر شهید سرافراز اسلام خلبان عباس بابایی عصر دوشنبه سوم خرداد در بیمارستان نمازی شیراز دارفانی را وداع گفت. شبکه مستند به همین مناسبت یک قسمت از مجموعه «بعد از تو» به تهیه‌کنندگی محمدعلی فارسی با محوریت گفتگو با بانو حکمت را برای پخش در نظر گرفته است.


این مجموعه به کارگردانی فاطمه سادات محمود پور به گفتگو با همسران شهدای خلبان ارتش جمهوری اسلامی ایران اختصاص دارد و در قسمتی که امروز از شبکه مستند پخش می‌شود، زنده‌یاد حکمت روال زندگی خود از زمان شهادت همسرش تا زمان ساخت مستند را روایت می‌کند و درباره چگونگی اداره زندگی بعد از شهادت همسر، نحوه تربیت فرزندان، مشکلات موجود در این مسیر و... سخن می‌گوید.


ایلنا نوشت: مرحومه صدیقه حکمت ماه‌ها از بیماری کبد، دچار مشکلات جدی شده و در روزهای اخیر برای درمان بیماری خود در بیمارستان نمازی شیراز بستری شده بود. اما متاسفانه معالجات مؤثر واقع نشد و این یار وفادار شهید بابایی عصر دوشنبه جان به جان آفرین تسلیم کرد.


از شهید بابایی و صدیقه حکمت یک فرزند دختر و دو پسر به یادگار مانده است.


خلبان شهید عباس بابایی معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از ۶۰ مأموریت جنگی در ۱۵ مرداد سال ۶۶ پس از انجام عملیات شناسایی یکی از مناطق جنگی به فیض شهادت نائل آمد.


پیکر مطهر صدیقه حکمت همسر فداکار و صبور شهید بابایی، روز چهارشنبه پنجم خرداد ماه در تهران و صبح پنجشنبه ششم خردادماه جاری در قزوین تشییع و در جوار شهید بابایی به خاک سپرده خواهد شد.


این قسمت از مجموعه مستند «بعد از تو» سه شنبه چهارم خرداد ساعت 19 از شبکه مستند سیما روی آنتن می‌رود و چهارشنبه پنجم خرداد ساعت 8 صبح بازپخش می‌شود.