هیئت ایرانی برای اتمام حجت عازم عربستان شد

    •••••  ﺳﻪشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۲ کد مطلب : 75511/a   

هیئت سازمان حج و زیارت کشورمان به دعوت وزیر جدید حج عربستان سعودی و به‌منظور انجام مذاکرات نهایی برای حج تمتع ۹۵ ظهر امروز سه‌شنبه عازم جده در عربستان شد.


به گزارش تحلیل ایران؛ هیئت سازمان حج و زیارت کشورمان به دعوت وزیر جدید حج عربستان سعودی و به‌منظور انجام مذاکرات نهایی برای حج تمتع 95 ظهر امروز سه‌شنبه عازم جده در عربستان شد.


سرپرستی هیئت اعزامی کشورمان بر عهده سعید اوحدی؛ رئیس سازمان حج و زیارت است و  معاون حج، معاون بین‌الملل بعثه و رئیس هیئت پزشکی سازمان حج و زیارت  نیز در این  سفر وی را همراهی می‌کنند.


سفر هیئت اعزامی کشورمان به عربستان بنابر دعوت مسئولان جدید حج عربستان سعودی انجام گرفته و قرار است 20 شرط جمهوری اسلامی ایران از جمله صدور روادید در ایران، تاکید بر حقوق کنسولی، تامین امنیت زائران ایرانی و ... مورد بحث و  بررسی قرار گیرد.


پیش‌تر هیئت ایرانی در سفر به عربستان شروطی را مطرح کرد که مورد توافق دو  طرف واقع نشد چرا که مسئولان سعودی تاکید بر صدور روادید در کشور ثالث و عدم برخورداری ایران از حقوق کنسولی داشتند که این شروط از سوی ایران مورد موافقت قرار نگرفت.


پس از تغییرات اخیر در وزارت حج عربستان و انتصاب وزیر جدید حج، مسئولان سعودی دوباره و در آخرین روزهای برنامه‌ریزی برای حج تمتع 95 از مسئولان حج کشورمان برای مذاکره دعوت به عمل آوردند.


این دعوت از سازمان حج  و زیارت ایران در حالی انجام گرفته است که در هفته‌های گذشته مسئولان حج کشورمان از ورود به خط قرمز محدوده زمانبندی خبر داده بودند و تاکید داشتند که باید تا هشتم شعبان تمهیدات لازم برای این سفر اندیشیده شود.

منبع :  خبرگزاری تسنیم