هشدار دبیرکل ناتو نسبت به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

    •••••  ﺳﻪشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۳۸ کد مطلب : 76856/a   

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفت که این ائتلاف پس از نشست ورشو حضور نظامی خود را در لهستان افزایش خواهد داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام کرد که در حال حاضر مذاکراتی درباره تعداد و محل استقرار نیروها وجود دارد اما در هر حال، ناتو حضور نظامی خود را در لهستان پس از نشست ورشو افزایش خواهد داد.

 

نشست سران ناتو قرار است هشتم و نهم ژوئیه در ورشو برگزار شود و افزایش فعالیت‌های نظامی این ائتلاف در شرق اروپا از جمله محورهای اصلی آن خواهد بود.

 

استولتنبرگ در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که این حضور، چندجانبه و چرخشی خواهد بود. وی اضافه کرد: ما از سوی برنامه‌ریزان نظامی خود پیشنهادهای مشخصی در این رابطه گرفته‌ایم و اکنون درباره نحوه دقیق این افزایش حضور نظامی در ابعاد مختلف از جمله تعداد و محل استقرار نیروها رایزنی می‌کنیم.

 

دبیر کل ناتو گفت که تصمیم مربوطه در این خصوص در نشست ورشو اتخاذ خواهد شد.

 

از سوی دیگر، دبیرکل ناتو در خصوص خروج احتمالی انگلیس از اتحادیه اروپا هشدار داد و گفت: این امر می‌تواند روند افزایش بودجه‌ی نظامی کشورهای عضو این ائتلاف را با مشکل مواجه کند.

 

وی تأکید کرد: انگلیس اصلی‌ترین تأمین‌کننده ظرفیت‌های دفاعی ناتو در اروپا است و بیشترین بودجه نظامی را پس از آمریکا در این ائتلاف صرف می‌کند.

 

منبع:ایسنا