سوریه با کمکهای بشردوستانه به مناطق تحت محاصره موافقت کرد

    •••••  جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ — ۰۶:۵۶ کد مطلب : 78763/a   

دی میستورا نماینده سازمان ملل در امور سوریه گفت: دمشق با ورود کاروان کمک های بشردوستانه به کلیه مناطق تحت محاصره تا پایان ماه ژوئن، موافقت کرده است.

به گزارش تحلیل ایران به نقل ازخبرگزاری فرانسه، «استفان دی میستورا» روز پنجشنبه با اعلام این مطلب در عین حال گفت که این موافقت به معنای ورود این کمک ها نیست.


وی افزود: به گروه سازمان ملل در دمشق اطلاع داده ایم که موافقت اولیه دولت سوریه برای ورود کمک ها به کل 19منطقه تحت محاصره حاصل شده است.


این اظهارت در حالی است که اخیرا نشستی هفتگی با گروه کمک های بشردوستانه در سوریه و با مشارکت روسیه و آمریکا برگزارشد که از چند ماه پیش می کوشد ارسال کمک های بشردوستانه برای میلیون ها سوری نیازمند را افزایش دهد.


بر اساس این گزارش، گروه یاد شده با فشارهایی از سوی برخی طرف ها از جمله فرانسه و انگلیس برای آغاز عملیات کمک رسانی های هوایی در مناطق تحت محاصره روبه رو است. دی میستورا در عین حال تاکید کرد که از عملیات کمک رسانی هوایی چشم پوشی نشده و این گزینه همچنان مطرح است.


وی خاطرنشان کرد: فشارهایی که به دمشق در باره کمک رسانی هوایی وارد شد، باعث گردید تا با ورود کاروان های زمینی موافقت کند.


نماینده سازمان ملل در امور سوریه افزود: مایل است که شاهد حرکت روشنی در زمینه ورود این کمک ها طی چند ساعت آینده به مناطقی از جمله «داریا» باشد که از اواخر 2012 توسط نیروهای دولتی محاصره شده است.


دی میستورا همچنین گفت که پیشرفت هایی در زمینه آزادی زندانیان توسط سوریه حاصل شده است، وی در عین حال به جزئیات بیشتری در این باره اشاره ای نکرد.

 

منبع:ایرنا