کاهش کیفیت هوا در استان‌های غربی از فردا

    •••••  چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ — ۱۷:۵۴ کد مطلب : 79728/a   با توجه به پیش‌بینی افزایش سرعت وزش باد و تشکیل توده گرد و خاک روی کشور عراق، از بعد از ظهر روز پنج‌شنبه و طی روز جمعه در استان‌های کرمانشاه، ایلام، خوزستان و با شدت کمتر در کردستان، پدیده گردوغبار، موجب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.


به گزارش تحلیل ایران، تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و داده‌های هواشناسی بیانگر جوی پایدار در اغلب مناطق کشور در روز جاری است.


از بعدازظهر روز پنجشنبه با ورود موج تراز میانی جو از شمال غرب کشور، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقت در شمال غرب و بخش‌هایی از غرب کشور آغاز شده و روز جمعه بر شدت فعالیت این سامانه در شمال غرب کشور افزوده خواهد شد؛ علاوه بر آن بارش پراکنده سواحل غربی خزر و ارتفاعات البرز مرکزی را نیز در بر خواهد گرفت.


در سه روز آینده برای شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌ شود در برخی نقاط به ویژه در منطقه زابل با گرد و خاک همراه خواهد بود.


روزهای پنجشنبه و جمعه در مناطقی از غرب و جنوب غرب کشور وقوع پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست؛ بعدازظهر روزهای پنجشنبه و جمعه وزش باد شدید موقت در بخش‌هایی از استان‌های تهران، قم، سمنان و اصفهان پیش‌بینی می‌شود.


با توجه به پیش بینی افزایش سرعت وزش باد و تشکیل توده گرد و خاک  بر روی کشور عراق و انتقال شرق‌سوی آن، از بعد از ظهر روز پنج شنبه و طی روز جمعه در استان‌های کرمانشاه، ایلام، خوزستان و با شدت کمتر در کردستان پدیده گردوغبار، موجب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.


در سه روز آینده بخش‌های شرقی دریای عمان و روز جمعه دریای خزر مواج خواهد بود.


آسمان تهران روز آینده صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و در بعدازظهر افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود که این شرایط روز جمعه نیز در تهران حاکم است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 34 و 23 درجه خواهد بود.


در 24 ساعت آینده اهواز با دمای 46 درجه بالای صفر و پس از آن گرگان با دمای 39 درجه بالای صفر گرمترین شهرهای کشور و اردبیل با دمای 8 درجه بالای صفر و همدان با دمای 7 درجه بالای صفر فردا خنک‌ترین شهرهای کشور هستند.


منبع: فارس