سازمان ملل در مورد خطر اپیدمی حصبه دریرموک هشدار داد

    •••••  شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ — ۰۳:۲۱ کد مطلب : 8058/a   

کمیته کمک های اضطراری سازمان ملل در خاور نزدیک اعلام کرد که شمار مبتلایان به بیماری حصبه درمیان پناهندگان فلسطینی اردوگاه یرموک در فاصله سه روز به سه برابر افزایش پیدا کرده است.

به گزارش تحلیل ایران کریس گونس سخنگوی کمیته کمک های اضطراری سازمان ملل در خاورنزدیک روز جمعه اعلام کرد که شمار مبتلایان به بیماری حصبه در میان پناهندگان فلسطینی اردوگاه یارموک سوریه که روز سه شنبه این هفته 6 نفر اعلام شده بود به 23 نفر افزایش پیدا کرده است.
وی با اشاره به افزایش شدید درجه حرارت در شهر دمشق و حوالی این شهر که از 41 درجه سانتیگراد تجاوز کرده است در مورد خطر بروز اپیدمی این بیماری در مناطق یلدا ، بابیلا و بیت سهام در اطراف یرموک هشدار داد.
سخنگوی کمیته مذکور یاد آور شد که دسترسی به خدمات درمانی در این اردوگاه و مناطق اطراف آن همچنان محدود بوده و مداوای بیماران این اردوگاه با دشواری های زیادی همراه است.
گونس اظهار کرد که همکاری ها و مساعدت های عمده بهداشتی از جمله بهبود کیفیت آب آشامیدنی و حفظ نظافت و بهداشت اردوگاه مذکور برای رسیدگی به وضعیت این پناهندگان وجلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری ضرورتی حیاتی دارد.
سخنگوی این کمیته افزود، در حالی که 95 درصد ازپناهندگان فلسطینی ساکن سوریه به کمک های انساندوستانه نیاز حیاتی دارند تا کنون فقط نزدیک به 31 درصد از بودجه درخواستی این نهاد برای ادامه برنامه های کمک رسانی خود در سال جاری میلادی تامین شده است.


ایرنا