عده‌ای به دست دادن و صحبت تلفنی با ظالم دلخوش هستند

    •••••  جمعه ۰۴ تیر ۱۳۹۵ — ۰۰:۲۱ کد مطلب : 81263/a   

معاون اول قوه قضاییه گفت: امروز شهدا نزد خدا روزی می‌خورند آن وقت عده‌ای دل‌شان خوش است که از کنار یک مقام ظالم و جاعل رد شده‌اند، با فلانی دست داده‌اند یا تلفنی صحبت کرده‌اند.

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در مراسم تجلیل از خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان دستگاه قضایی که در مجتمع شهید بهشتی برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه گفت: امروز این ما نیستیم که می‌خواهیم به کمک خانواده شهدا و جانبازان برویم بلکه ما خودمان به شدت نیازمند دعای خیر آنها هستیم.


وی افزود: اگر شهدا، جانبازان و ایثارگران نبودند انقلاب به اینجا نمی‌رسید و اگر هم نباشند از انقلاب چیزی باقی نمی‌ماند.


معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه ما مدیون و محتاج به دعای شهدا و ایثارگران هستیم، گفت: آنچه امروز برای خانواده شهدا و جانبازان اولویت دارد این است که جامعه و مسئولین هدفی را که شهدا به دنبال آن بودند پاس بدارند و اهداف جانبازان و ایثارگران را مقدس بدانند و راهشان را دنبال کنند.


محسنی‌اژه‌ای افزود:‌ از سوی دیگر اولویت برای مسئولین این است که همه همت و فکر خود را به کار گیرند تا اولویت این عزیزان حفظ شود و به مخاطره نیفتد.


وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه انسان‌ها از ابتدا تا امروز در راه هستند، گفت: برخی آنچنان از مسیر حق غافل می‌شوند که مستقیم به قعر دره سقوط می‌کنند و برخی دیگر هم از راه بیرون می‌روند و ممکن است تا مدت‌ها حیران و سرگردان باشند.


معاون اول قوه قضاییه افزود: عده‌ای فکر می‌کنند با مطامع دنیا به آرامش می‌رسند در حالی که اینگونه نیست.


اژه‌ای با بیان اینکه شهدا در راه بودند و با زمان کوتاهی که طی کردند به مقصدی عالی رسیدند، گفت: امروز شهدای ما نزد خدا روزی می‌خورند و با خدا هم کاسه هستند آن وقت عده‌ای دل‌شان خوش است که از کنار یک مقام ظالم و جاعل رد شده‌اند، با فلانی دست داده‌اند یا تلفنی صحبت کرده‌اند.


وی گفت: کدام پست و مقام بالاتر از این عزت است که فردی نزد خدا روزی بخورد. جانبازی که شهیدی زنده است و سلامتی‌اش را در راه خدا از دست داد مشعلی به دست دارد و به همه ما و شما می‌گوید مسیر درست این است و راه را گم نکنید.


معاون اول قوه قضاییه در ادامه گفت: شهدای ما در 2 صحنه شهید شدند عده‌ای در جبهه حق علیه باطل و عده‌ای به دست تروریست‌ها و جریان‌های ضدانقلاب در داخل کشور و در خارج از صحنه‌های جنگ.


اژه‌ای ادامه داد: عامل اصلی شهادت تمامی بزرگان و دانشمندان ما آمریکای جنایتکار بود که در زمان جنگ صدام را حمایت می‌کرد و در زمان فعلی جریان‌های تروریستی را حمایت می‌کند. امروز باید هوشیار باشیم بدانیم که صدام و منافق زمانه چه کسانی هستند که آمریکا از آنها حمایت می‌کند.


وی ادامه داد: تا زمانی که انقلاب باقی است آمریکا هم باقی است و ظلم می‌کند و از هر کسی که بتواند علیه نظام جمهوری اسلامی استفاده ابزاری می‌کند. بنابراین باید هوشیار باشیم که امروز آمریکا از چه کسی می‌خواهد حمایت کند.


سخنگوی قوه قضاییه گفت: باید بدانیم چه کسی امروز می‌خواهد بی‌عفتی، بی‌حیایی و ناهنجاری را در جامعه ترویج دهد؟ چه کسی می‌خواهد جوانان ما را ناامید و معتاد کند و به جریان‌های مبتذل بکشاند؟ باید بدانیم چه کسی می‌خواهد امنیت و استقلال کشور را به هم ریزد و به ستون اصلی انقلاب ضربه وارد کند.



منبع: خبرگزاری تسنیم