‌روابط اقتصادی با روسیه افزایش می‌یابد

    •••••  ﺳﻪشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۵ — ۱۵:۲۳ کد مطلب : 82083/a   

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی از تشکیل کارگروه ویژه توسعه روابط اقتصادی با روسیه با محوریت بخش خصوصی در خراسان رضوی خبر داد.

 

به گزارش ‌تحلیل ایران، ناصر بهزاد در حاشیه دیدار با نایب رئیس کنفدراسیون بین‌المللی صنایع روسیه‌(ICIE)  اظهار کرد: این کارگروه با توجه به اینکه کشور روسیه به عنوان بازار جدید برنامه‌های صادراتی استان هدفگذاری شده است، با حضور نمایندگان بخش خصوصی و دستگاه‌های دولتی تشکیل شده است.

وی افزود: در این راستا گسترش روابط تجاری با روسیه با اولویت مواد لبنی، محصولات غذایی، کاشی و سرامیک و خدمات فنی و مهندسی، مورد تاکید قرار گرفته است.

بهزاد با بیان اینکه حضور در بازار روسیه نیازمند داشتن استانداردهای خاص این کشور است، گفت: در این زمینه باید با تشکل‌های بین‌المللی رایزنی داشته باشیم که به عنوان اولین گام‌ها، در ملاقات با نایب رئیس کنفدراسیون بین‌المللی صنایع روسیه(ICIE) نسبت به تشکیل یک کارگروه منتخب از صنایع استان اقدام شد تا با کمک این کنفدراسیون، زمینه‌های همکاری مشترک برای نفوذ به بازار روسیه را فراهم کنند.

بهزاد تصریح کرد: 12 گروه تولیدی صنعتی منتخب استان در زمینه‌های کاری تولید رب، محصولات لبنی، سیم و کابل، خشکبار، بهداشتی، کالای کودک، خدمات فنی و مهندسی، کاشی و سرامیک و محصولات چینی و ظروف اپال، جهت مذاکره و همکاری با این کنفدراسیون اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی افزود: در دیدار انجام شده مقرر شد در خصوص ارزیابی فروش محصولات صنعتی استان، ارزیابی طرح‌های مشارکت معرفی سرمایه‌گذار به منظور مشارکت در طرح‌های اعلامی از سوی این واحدهای منتخب، انتخاب شرکای تجاری برای فروش محصولات در بازارهای هدف و معرفی طرح‌های توجیهی اقتصادی برای واحدهای صنعتی استان به منظور مشارکت در سرمایه‌گذاری یا اجرای پروژه و ایجاد شو روم در کشور روسیه اقدام شود.

بهزاد تصریح کرد: ICIE کنفدراسیونی بین‌المللی است که فعالیت آن در حوزه تجارت با روسیه، بلاروس، قزاقستان و اوکراین بوده و در تمام قاره‌های آفریقا، آسیا، اروپا و آمریکا فعال است که با عضویت شرکت‌های ایرانی در دپارتمان‌های مختلف این کنفدراسیون، زمینه حضور و نفوذ بخش خصوصی ایران در سایر کشورها فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این کنفدراسیون متشکل از 27 عضو از کشورهای مختلف با زمینه فعالیت بانکی سرمایه‌گذاری, نوآوری و برندینگ بین‌المللی است, اظهار کرد: همچنین 10 اتحادیه تجاری مختلف در حوزه کشورهای CIS و اتحادیه اروپا و کشورهای Brix در این کنفدراسیون فعال هستند که مقرر شده است با این گروه‌های منتخب مذاکرات تکمیلی انجام دهند.


 منبع : ایسنا