علت بی رغبتی نمایندگان برای عضویت در کمیسیون فرهنگی

    •••••  پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۱ کد مطلب : 82464/a   

 

 

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: زود بازده نبودن مسائل فرهنگی، دلیل بی رغبتی نمایندگان برای عضویت در این کمیسیون است.


به گزارش تحلیل ایران،حجت الاسلام سیدصادق طباطبایی نژاد شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی اردستان خاطرنشان کرد: مسائل فرهنگی در عمل و اجرا زود بازده نیست، از این رو تمایلی برای حضور در کمیسیون فرهنگی وجود ندارد.وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص مسائل فرهنگی و تاکید رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: البته جمع خوبی در این کمیسیون شکل گرفت که امیدواریم، بتوان مسائل فرهنگی کشور را به خوبی رصد و راهکارهای مناسب برای رفع این قبیل مشکلات اتخاذ کرد.


نماینده مردم اردستان و زواره در مجلس شورای اسلامی افزود: خیلی از آسیب هایی که امروز در جامعه شاهد آن هستیم از حدود 15 سال قبل شروع شده که در ادامه به آن بی توجهی شده و اکنون این آسیب ها خود را نشان داده است. آنچه باعث می شود ما از مسائل فرهنگی غافل شویم، کند بودن پیشرفت مسائل فرهنگی است و از سویی هم بحث فرهنگی زیربنای مسائل اجتماعی است.

 

ایرنا نوشت: مسائل فرهنگی موجب پیشرفت و توسعه اجتماعی است، از این رو مسائل فرهنگی یک اولویت خاص نسبت به کلیه امور جاری افراد جامعه دارد.فرماندار اردستان نیز در این جلسه با توجه به بحث اقتصاد مقاومتی از سوی رهبرمعظم انقلاب گفت: دستگاه های اجرایی باید در ارتباط با این موضوع مجدانه پیگیر باشند. مقرر شده تا دستگاه های اجرایی و نهادها برنامه های ویژه خود را مشخص کنند تا بتوان سند جامع و کامل برنامه ها را در این خصوص تهیه کرد.