انتقاد «العبادی» از دروغ‌پردازی رسانه‌های عربی

    •••••  شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ — ۲۲:۵۷ کد مطلب : 82852/a   نخست وزیر عراق از دروغ‌پردازی رسانه‌های وابسته به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس درباره نبرد‌های ارتش عراق علیه داعش، انتقاد کرد.


به گزارش تحلیل ایران، «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق از دروغ‌پردازی برخی رسانه‌های وابسته به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس انتقاد کرد.


شبکه خبری «سومریه»، گزارش داد العبادی در جریان سخنرانی‌اش در مراسم بزرگداشت انقلاب 1920 عراق، از دروغ‌پردازی و برخورد قومیتی برخی رسانه‌های کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در خصوص نبردهای ارتش عراق برای مقابله با داعش ابراز تأسف کرد.


وی ‌افزود: آنهایی که داعش را به وجود آوردند و از آن حمایت کردند اکنون در آتش این پدیده می‌سوزند و کسانی که به حمایت‌های خود از این گروهک ادامه می‌دهند باید منتظر نوبت خود باشند.


نخست وزیر عراق تأکید کرد منافع مشترک و متضادی در منطقه وجود دارد اما عراق به دنبال منافع مشترک است تا با همزیستی با کشورهای منططقه از تنش و درگیری دوری کند.


وی ادامه داد تا زمانی که پرچم حق، وطن و مرجعیت از وحدت عراق حمایت می‌کند مردم پیروز خواهند شد و افزود که دولت پیش از جناح دیگری نگران منافع مردم عراق است.


در جریان نبردهای عراق علیه گروهک تروریستی داعش، رسانه‌های وابسته به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس تلاش کردند حشد الشعبی (بسیج مردمی عراق) را به دست داشتن در جرائم جنگی و قتل عام اهل سنت عراق متهم کنند.


منبع: فارس