هیات نظارت بر برجام به وظایف قانونی خود عمل کند

    •••••  یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۰ کد مطلب : 82960/a   

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اینکه هیئت نظارت بر برجام تا کنون خروجی دقیقی نداشته است، از اعضای این هیئت خواست تا به وظایف قانونی خود عمل کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، محمد نبی حبیبی که در پایان اجلاس دبیران این حزب سخن می گفت با تبیین داده ها و ستانده های برجام تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری پیش بینی فرموده بودند آمریکایی ها بدعهدی کردند و از بدعهدی آمریکایی ها بدتر اینکه عده ای در داخل اصرار دارند بر این عهدشکنی آمریکایی ها سرپوش بگذارند.


حبیبی با اشاره به انتخابات پیش رو در آمریکا افزود: قبل از برگزاری این انتخابات و مشخص شدن نتایج، دستگاه سیاست خارجی باید تضمین های لازم را از دولت اوباما اخذ کند و الا مشخص نیست که آیا رئیس جمهور بعدی آمریکا به همین حداقل ها هم پایبند باشد.


وی همچنین با برشمردن موارد نقض برجام در خصوص توافق صورت گرفته بین بانک مرکزی و کارگروه اقدام مالی (FATF)اظهار داشت: توصیه ها و شرایط کارگروه اقدام مالی که تحت عناوینی نظیر مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم به بانک مرکزی تحمیل شده تعهدات سنگین و پیچیده ای است که می تواند به نوعی یک “برجام بانکی” برای کشور تلقی شود و تبعاتی مشابه برجام هسته ای برای کشور به ارمغان بیاورد که در آن داده ها و ستانده ها متوازن نیست.


دبیر کل حزب موتلفه اسلامی همچنین با اشاره به پرونده حقوق های نجومی برخی مدیران دولتی گفت: اینکه عده ای بخواهند با فرافکنی دولت های گذشته و یا سایر نهادها را مقصر اصلی جلوه دهند و خود را مبرا بدانند راه حل مسئله نیست بلکه نوعی پاک کردن صورت مسئله است. مسئولان دولتی با پذیرش این واقعیت تلخ باید به فکر درمان این بیماری در نظام اداری باشند.


حبیبی در ادامه با اشاره به برخی تغییرات در دولت به خصوص در سطوح فرمانداری ها و استانداری ها در آستانه انتخابات، از دولت خواست ضمن رعایت ملاحظات انتخاباتی در این انتصابات به گونه ای عمل کند که اعتماد عمومی افزایش یابد و با اجتناب از به کارگیری عناصری که در جریان فتنه ۸۸ کارنامه مبهمی دارند یک اجماع و توافق عمومی را در شهرها و استان ها در خصوص اتقان تصمیم گیری ها و سیاست های هیئت های اجرایی انتخابات به وجود بیاورد.


وی در ادامه به حضور باشکوه ملت ایران و سایر آزادی خواهان جهان در راهپیمایی روز جهانی قدس اشاره کرد و ضمن تقدیر از این حضور حماسی افزود:روز قدس موازنه قدرت را به نفع جهان اسلام تغییر داده است و این راهپیمایی در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر ساله با شکوه تر از سال قبل برگزار می شود.


دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با بیان تاریخ خیانت های برخی سران کشورهای عربی به آرمان فلسطین، عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را آخرین خنجری دانست که سران مرتجع عرب بر پیکره جهان اسلام وارد کردند.


وی افزود: انفجارهای ترکیه ثابت کرد که اشتباه محاسباتی در تصمیمات استراتژیک چگونه می تواند امنیت یک کشور را به خطر بیاندازد و مطمئنا سران عربی نیز با حمایت از رژیم صهیونیستی امنیت و حکومت خود را به خطر خواهند انداخت.


دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان گفت: انفجارهای ترکیه تاوان کژفهمی سران این کشور است که با حمایت از داعش و خرید ارزان نفت عراق مار در آستین خود پرورش دادند.


حبیبی افزود: انعطافی که امروز ترک ها در حل موضوع سوریه از خود نشان می دهند حکایت از بازگشت یک نوع عقلانیت به عرصه تصمیم گیری های راهبردی در ترکیه دارد. البته ما در هر صورت دست زدن به هر عمل تروریستی را محکوم کرده ایم و می کنیم و اقدام تروریستی در ترکیه از این قاعده مستثنی نیست.


منبع:نسیم آنلاین