روستاهای سیستان و بلوچستان به مقصد گردشگران تبدیل می‌شوند‌‌‌

    •••••  دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۴ کد مطلب : 83137/a   

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه روستاهای استان به مقصد گردشگران تبدیل می‌شوند، گفت: خانه یزدان‌شناس ایرانشهر با اعتبار ۲۵۰ میلیون ریال مرمت می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران، مجتبی میرحسینی اظهار داشت: با پیگیری‌‌های صورت گرفته موفق شدیم از محل اعتبارات مشارکت‌های مردمی مبلغ 250 میلیون ریال در جهت مرمت این بنا اخذ کنیم.


معاون گردشگری سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه کار مرمت این بنا در فاز  اول از طریق  لایه ‌و اجرای اندود کاهگل پوشش‌های گنبدی و مرمت اندود گچ فضاها انجام می‌شود، افزود: منزل یزدان‌شناس مربوط به دوره معاصر بوده و در  ضلع شمالی خیابان امام خمینی (ره) واقع شده است.


وی تصریح کرد: باغ خالصه بمپور، تپه بلوچکان، ساختمان قدیمی بهداشت محیط، قبرستان باغ گشت، محوطه باستانی دامبکوه، قلعه گوهر پشت از دیگر آثار و بناهای تاریخی شهرستان ایرانشهر است.


میرحسینی با اشاره به اینکه روستاها در آینده به یکی از مهم‏‌ترین مقاصد گردشگران تبدیل می‌شوند، گفت: یکی از انواع گردشگری سفر به روستاها و مشاهده جذابیت‌های زندگی روستایی است و این ظرفیت در روستاهای استان وجود دارد.


وی تاکید کرد: تمامی ظرفیت‌ها باید برای جذب گردشگر به‌کارگیری شود تا مناطق روستایی بیش از گذشته مورد توجه گردشگران قرار گیرند و بتوانیم استان را در سال 96 به منطقه هدف گردشگری تبدیل کنیم.


منبع:تسنیم