صنایع ایران تکنولوژی پایینی دارند

    •••••  ﺳﻪشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۵ کد مطلب : 84522/a   

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صنایع موجود در کشور ما از تکنولوژی پایین و متوسطی برخوردار هستند و تکنولوژی‌های تک در حد تدوین دانش فنی است که در مراکز رشد و در پارک‌های علم و فناوری پارک و متوقف می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران، رمضانعلی صادق‌زاده در مراسم بزرگداشت جشن روز صنعت و معدن استان مرکزی در اراک با بیان اینکه دانش فنی در پارک‌های علم و فناوری پارک می‌شود و به سمت صنعت رسوخ پیدا نمی‌کند، اظهار کرد: زمانی که یک محصول تولید می‌شود باید سلیقه مشتری نیز در نظر گرفته شود در غیر این صورت نه تنها در بازار داخلی مشتری نخواهد داشت بلکه در بازار خارج نیز موفق نخواهد بود.


معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر اینکه محصول تولیدی باید دارای معماری باشد، گفت: تولید صنعتی نیز باید بر اساس معماری تولیدی ایجاد شود.


وی با بیان اینکه عدم رسوخ فناوری‌های نوین در صنایع موجود به عنوان یک چالش بزرگ، صنعت کشور را تهدید می‌کند، گفت: دیر یا زود صنایعی که نتوانند خود را با فناوری‌های نوین و پیشرفته مجهز کنند قطعا به سرنوشت خروج از چرخه تولید محکوم خواهد شد.


صادق‌زاده در ادامه ضمن اشاره به فارغ‌التحصیلی یک میلیون دانشگاهی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در سال، گفت: فاصله بین مهارت و مدرک تحصیلی روز به روز در حال افزایش است و هرم اشتغال به سمتی می‌رود که حجم بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به دلیل عدم مهارت نمی‌توانند جذب بازار کار شوند و عملا جامعه بیکاران را تشکیل می‌دهند.

 
 
منبع : ایسنا