دستهای آلوده ای مردم را در کشمیر به جان هم انداخته اند

    •••••  ﺳﻪشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۸ کد مطلب : 85856/a   
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: بدون شک روابط دیپلماتیک، اقتصادی و یا روابطی که بین ایران و هر کشوری از جمله هندوستان درحال شرف است نباید مانع ایفای نقش ما درعرصه های دیگر باشد.
 
به گزارش تحلیل ایران : جمعه 18 تیرماه "برهان وانی" رهبر 22 ساله حزب مجاهدین به ضرب گلوله در کشمیر کشته شد و همین موضوع سبب شد تا موجی از تظاهرات و اعتصابات گسترده کشمیر را فرا گیرد روندی که دامنه تداوم درگیری و خشونت در کشمیر را افزایش داد.
 

پلیس هند که پیش‌تر برای دستگیری" برهان وانی" رهبر 22 ساله حزب مجاهدین 15 هزار دلار تعیین کرده بود پس از اطلاع از حضور وی در مراسم نماز جمعه موقعیت او را محاصره و وی را به همراه دو همراهش به قتل رساند.

از همان روز یعنی شامگاه جمعه سه روز عزای عمومی در کشمیر برقرار شد و این روند تا به امروز ادامه دارد به گونه ای که نیروهای انتظامی هند از روز شنبه 19 تیرماه مجبور به اعلام حکومت نظامی در منطقه کشمیر شدند و تردد وسیله نقلیه عمومی را منع  کردند و بر اساس برخی اخبار ارتباط مردم از طریق تلفن همراه و اینترنت مسدود شده است.

حضور گسترده مردم کشمیر در مراسم تشییع "برهان وانی" سبب شد تا سید علی شاه گیلانی و یاسین ملک از رهبران مسلمانان کشمیر از کشورهای اسلامی بخواهند تادر این راستا وارد عمل شوند زیرا دولت هند تا به امروز اقدام مثمر ثمری را در این راستا انجام نداده است.


 منبع : میزان