بررسی موانع اجرای برجام، دستور کار نشست وین است

    •••••  ﺳﻪشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۴ کد مطلب : 85873/a   
معاون وزیر خارجه گفت: در نشست وین، پیرامون موانعی که بر سر راه برجام است گفت‌وگو می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران، "سیدعباس عراقچی" معاون وزیر امور خارجه و رئیس ستاد پیگیری برجام پیش از آغاز چهارمین نشست کمیسیون مشترک ایران و 1+5 در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کمیسیون مشترک تشکیل شده در برجام، رفع موانعی را که ممکن است در زمان اجرا پیش بیاید و تصمیم گیری های لازم و وظایفی دیگری که طبق برجام به عهده دارد، انجام می دهد. 

وی افزود: دو نشست کمیسیون مشترک قبل از اجرایی شدن برجام داشتیم و این دومین کمیسیون مشترک بعد از اجرایی شدن برجام است؛ به صورت طبیعی مشکلاتی که در راه برداشته شدن تحریم ها وجود دارد که کم هم نیست و بارها به آنها اشاره کردیم قرار است در کمیسیون مورد بحث واقع شود. 

عراقچی با اشاره به مشکلات و موانعی که در زمینه بانکی وجود دارد، ادامه داد : برقراری مجدد اتصالات بانکی و سایر موانع و مشکلاتی که در اجرای برجام پیش آمده است، ما نسبت به آن دغدغه داریم و در اینجا آنها را مطرح خواهیم کرد و سعی می کنیم راه حل هایی برای آن پیدا کنیم. 

وی افزود: مشکلات و مسائل فنی و تکنیکی که در خصوص اجرای تعهدات ما بعضا به وجود می آید و سوء تفاهم و سوء برداشت هایی که در خصوص اجرای ابعاد فنی برجام ممکن است بین ما و آژانس یا بین آژانس و 1+5 پیش بیاید، در خصوص آنها گفت و گو می کنیم. 

رئیس ستاد پیگیری برجام اعلام کرد: دوستان ما از روز گذشته جلسات متعدد کارشناسی در این حوزه ها داشتند و نتیجه جلسات کارشناسی امروز به کمیسون مشترک ارجاع خواهد شد و برای آنها تصمیم گیری های لازم انجام می شود. 

عراقچی اضافه کرد: دیدارهای دو جانبه ای را نیز بعد از جلسه کمیسیون مشترک با هیات فرانسوی و آمریکایی و هیات آلمانی خواهیم داشت اگر چه طرف مذاکره کننده آلمانی خودش عازم تهران است و فردا در تهران خواهد بود .

شایان ذکر است؛ چهارمین نشست کمیسیون مشترک برجام ظهر امروز(سه شنبه) به وقت محلی در هتل کوبورگ وین آغاز شد.
 
 منبع : باشگاه خبرنگاران جوان