پهپاد، دزدان قایق را به دام انداخت

    •••••  شنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۳:۵۵ کد مطلب : 86518/a   

تا کنون مواردی را در اخبار خوانده ایم که از دستگیری سارقان دستگاه های الکترونیکی با استفاده از ردیابی دستگاه از طریق قابلیت هایی مانند Find My iPhone/iPad و مانند آن خبر داده اند. حالا به نظر می رسد که گروهی نوجوان توانسته اند نقشه دزدان را برای ربودن یک قایق با استفاده از پهپاد DJI Phantom نقش بر آب کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران  یکی از این نوجوانان، کریس هریس، در مصاحبه ای با ABC News گفت که او و دوستانش برای تعطیلات به ویلایی خارج از شهر رفته بودند و قایق خود را در رودخانه و نزدیک خانه گذاشته بودند. وقتی صبح روز بعد از خواب بیدار می شوند صدای موتور قایق را می شوند. وقتی از پنجره بیرون را نگاه می کنند می بینند که قایقشان به سرعت توسط افرادی ناشناس از خانه دور می شود.

در این لحظه کریس پهپاد خود را آماده می کند و از آن برای تعقیب دزدان استفاده می کند. این تعقیب تا جایی که کنترل پهپاد اجازه میداده ادامه پیدا می کند، اما بالاخره آنها رد دزدان را گم می کنند. اما تصاویری که او با پهپاد گرفته بود برای پلیس کافی بود. پلیس توانست به راحتی مقصد و محل اختفای آن دو سارق را بیابد و آنها را دستگیر کند.

شاید هنوز هم بعضی افراد معتقد باشند که پهپادها مایه مزاحمت سرویس های اورژانس و مانند آن هستند، اما در موردی که به آن اشاره شد به نظر می رسد که پهپاد توانست تاثیر مثبتی در روند کار پلیس داشته باشد.

 

منبع:تابناک