منصوریان: حاج‌صفی به استقلال نمی‌آید

    •••••  یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۶:۱۶ کد مطلب : 86829/a   
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: به تیم نفت احترام می‌گذارم. به این دلیل که در این تیم، پله‌های ترقی را طی کردم.
 
 
به گزارش تحلیل ایران، علیرضا منصوریان پیش از دیدار تیمش مقابل نفت تهران در هفته اول لیگ برتر شانزدهم، در نشست خبری اظهار داشت: به تیم نفت احترام می‌گذارم. به این دلیل که در این تیم، پله‌های ترقی را طی کردم و حالا به استقلال رسیدم.

وی ادامه داد: از مدیران نفت تشکر می‌کنم. سرپرست تیم هم یار و یاور من بود و از او به‌عنوان یک الگوی اخلاقی نام می‌برم. من این تیم را دوست دارم. زمانی که به استقلال آمدم، روی برگه می‌خواستم بنویسم «علیرضا منصوریان، سرمربی نفت» چون هنوز نفت در ذهن من باقی مانده بود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: از مجموعه نفت تشکر می‌کنم که دو سال میهمان‌شان بودم. آنها توانستند پس از 4،5 سال حضور در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کنند و در مسیر قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی هم قرار گرفتند.

منصوریان خاطرنشان کرد: قرعه اینگونه است که در بازی اول مقابل تیم پیشین خود به میدان بروم. تلاش ما این است نهایت استفاده را از این بازی ببریم و سه امتیاز را کسب کنیم. هر چند دوست خوبم، علی دایی سرمربی این تیم است. اگر نفت غیر از دایی، فرد دیگری را انتخاب می‌کرد شاید شرایطش به گونه‌ای دیگر جلو می‌رفت.

وی در مورد وضعیت دروازه‌بانی استقلال و محرومیت تماشاگران گفت: استقلال و پرسپولیس آستانه تحمل زیادی ندارند که هوادار نداشته باشند. از طرفی ما کاپیتان خود را نداریم اما به سید حسین حسینی گفتم «در یک آزمون قرار گرفته‌ای و خدا تو را دوست داشت که پس از بازگشت از ملوان به استقلال آمده‌ای و دو بازی شانس داری به من و فوتبال ایران ثابت کنی جایگزین رحمتی هستی.» اگر او از این شرایط نهایت استفاده را ببرد همه نگاه‌‌ها از سمت هواداران و من نسبت به تو مثبت می‌شود و رقیبی جدی برای رحمتی خواهد شد. از نبود هواداران استقلال هم ناراحت هستم. ای کاش به جای محرومیت، تنبیه دیگری در نظر می‌گرفتند. پیش‌بینی من این بود فردا (دوشنبه) ورزشگاه پر خواهد شد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تأکید کرد: محرومیت تماشاگران، حرکتی منسوخ و خنده‌دار است. درست نیست استقلال و پرسپولیس را با بایرن مونیخ مقایسه کنیم. این‌طور نیست که بگوییم به خاطر ناسزا گفتن هواداران بایرن مونیخ به ولفسبورگ، این تیم را محروم می‌کنند. اگر هواداران استقلال جریمه شوند، از حساب باشگاه خارج می‌شوند. به جای محروم کردن، ما را جریمه کنند اما به جای دو سه میلیون جرایم 100 میلیونی در نظر بگیرند.

منصوریان تصریح کرد: استقلال پس از جام حذفی استراحت کمی داشت و طبیعی بود برخی از بازیکنان بیشتر استراحت کنند. استقلال لیگ را نسبت به دیگر تیم‌ها دیرتر به پایان برد اما بدنسازی ما خوب پیش رفت. مربی بدنساز ما طبق روش ما در این دو سال، کار را انجام داد. وی از یک گروه بدنساز هلندی است و خوب می‌دانم چه کسی را آورده‌ام. انرژی خوبی در بچه‌ها می‌بینم و تقریباً می‌توان گفت به 70، 80 درصد خواسته‌هایمان رسیده‌ایم اما پس از گذشت 4 بازی از لیگ، 28 روز تعطیل هستیم و می‌توانیم به شرایط ایده‌آل برسیم.

وی در مورد نقل‌وانتقالات تیمش گفت: از جذب بازیکنان راضی هستم. خواستیم میانگین سنی تیم را پایین بیاوریم و به این هدف رسیدیم. در مورد سجاد شهباززاده و احسان حاج‌صفی باید بگویم حاج‌صفی به استقلال نیامد و شهباززاده هم از استقلال رفت.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه زوج خط دفاعی استقلال مشخص شده یا خیر، گفت: شما در پایان فصل زوجی را در استقلال ثابت نخواهید دید. همانطور که در تیم نفت هیچ حاشیه امنیتی برای بازیکنان ایجاد نکردیم. بازیکن باید بداند همیشه باید تمرین کند تا خودش را به بازی برساند. چیزی به اسم «زوج» نخواهیم داشت. در مورد ITC رابسون هم باید بگویم اگر سهل‌انگاری از طرف باشگاه باشد با او برخورد کرده و اگر از سوی مدیربرنامه‌هایش باشد با او هم برخورد خواهیم کرد. داخل باشگاه یا مدیربرنامه‌هایش سهل‌انگاری کرده‌اند اما هنوز مشخص نشده که کدام یک کوتاهی کرده‌اند. متأسفانه ITC این بازیکن صادر نشده است، به‌خاطر اینکه باید جوابگوی مردم باشیم مطمئن باشید می‌گوییم که چه کسی سهل‌انگاری کرده است.

منصوریان در مورد شکایت باشگاه پرسپولیس از محمدحسین کنعانی‌زادگان گفت: این موضوع به باشگاه مربوط است. شهاب جهانیان زحمت کشید با پرسپولیس صحبت کرد و مسئله حل شد. البته این مسئله با توافق مدیران دو باشگاه انجام داده است. در زمین رقیب محسوب می‌شویم اما هر دو باشگاه تحت‌نظر وزارت ورزش هستیم.

وی درباره اینکه چرا در یک برنامه زنده تلویزیونی روی صندلی قرمز ننشسته، گفت: در آن برنامه، محمدرضا احمدی، مجری برنامه جو زیادی داد وگرنه سه صندلی بود اما به من گفتند روی آن صندلی بنشین.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پایان درباره صحبت علیه برانکو گفت: به خودم اجازه نمی‌دهم در مورد برانکو صحبت کنم و کُری هم نخواندم بلکه از منافع استقلال دفاع می‌کنم. در مورد چمن زمین شماره دو ورزشگاه آزادی خواستیم از حق‌مان دفاع کنیم. برانکو همکار من است و او به فوتبال مملکت ما خدمت کرده و قابل‌احترام است، هیچ وقت ادبیاتی علیه برانکو از طرف من نمی‌شنوید.
 
 منبع : میزان