ارزآوری حدود ۶۰ میلیون دلاری محصولات کشاورزی در آستارا

    •••••  دوشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۲ کد مطلب : 87011/a   

به گزارش تحلیل ایران، ایرج شیارکار پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به صادرات 28 نوع محصول کشاورزی در این شهرستان اظهار کرد: از محل صادرات این محصولات کشاورزی 50 میلیون و 994 هزار و 800 دلار ارز وارد کشور شد.

 

مدیر جهاد کشاورزی آستارا وزن محصولات مذکور را 62 هزار و 305 تن عنوان کرد و افزود: محصولات صادر شده به لحاظ وزنی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته برابر بوده است.

 

وی یادآور شد: محصولاتی نظیر پیاز، چغندر، خرما، کیوی، گوجه فرنگی، کلم، سیب‌زمینی، آلوچه، بادمجان، چای و هندوانه به مقصد روسیه، آذربایجان، بلاروس و کشورهای آسیای میانه صادر شده است.

 

شیارکار با اشاره به واردات 12 نوع محصولات کشاورزی در چهار ماه نخست امسال گفت: این مقدار محصول به وزن 49 هزار و 226 تن از کشورهای روسیه، آذربایجان و ترکمنستان از طریق مرز آستارا وارد کشور شده است.

 

وی محصولات وارداتی را شامل تخته سوزنی، ارزن، سبوس، موز، راش، دسته بیل، مغز دانه آفتاب گردان و تخته سوزنی برگ، باریکه چوب، ریشه شیرین بیان، دانه گل رنگ بیان کرد.

 

به گفته این مسؤول، در مدت مذکور 8 نوع محصول به ارزش 5 هزار و 844 تن از طریق مرز آستارا به کشورهای حاشیه خلیج فارس ترانزیت شده است.
 
مدیر جهاد کشاورزی آستارا محصولات ترانزیت شده را آرد گندم، پیاز، جو، نخود، گوجه فرنگی، مغز فندق و تخته‌های سوزنی برگ ذکر کرد.

 

وی با بیان اینکه در مدت مذکور ترانزیت محصولات کشاورزی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته هیچ تغییری نکرده است، گفت: واردات محصولات کشاورزی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزن 43 درصد افزایش داشته است.

 

شیارکار محصولات صادراتی از آستارا را به لحاظ ارزش دلاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 10 درصد رشد عنوان کرد.

فارس