ارتش سوریه کنترل مناطقی از حلب را به دست گرفت

    •••••  پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۳:۳۸ کد مطلب : 87734/a   

پایگاه خبری العهد گزارش داد: ارتش دولتی سوریه موفق شدند کنترل میدان اللیرمون و کارخانه این منطقه به همراه مناطق مسکونی موسوم به «السکن الشبابی» را در شمال حلب به دست گیرند.

 
به گزارش تحلیل ایران،  این پایگاه لبنانی نوشت، ارتش دولتی سوریه توانست این مناطق را در درگیری با گروه های تروریستی به دست آورد.
هنوز جزئیات بیشتری در این زمینه نشده است.
یک گروه ناظر سوری ضمن تایید پیشروی نیروهای دولتی سوریه در روز سه شنبه اعلام کرد که این نیروها با تصرف یکی از حومه های حلب واقع در حاشیه شمال غربی این شهر، حلقه محاصره بخش های تحت کنترل تروریست ها را تنگ تر کرده اند.

دیده بان حقوق بشرسوریه مستقر در انگلیس گزارش داده است نیروهای دولتی کنترل کامل منطقه اللیرمون را پس از درگیری های سنگین با شورشیان به دست گرفته اند و نبرد سنگینی بر سر منطقه بنی زید یک منطقه دیگر تحت کنترل تروریست ها در حال انجام است .

تروریست ها از این دو منطقه برای پرتاب راکت به مناطق تحت کنترل دولت در غرب شهر حلب استفاده می کردند.

ارتش سوریه روز سه شنبه از ساکنان محله های شرق حلب خواسته بود از شهر خارج شوند تا نیروهای سوری بتوانند تروریست ها را از این مناطق بیرون کنند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ارتش سوریه با پخش اعلامیه در مناطق شرق حلب از ساکنان این مناطق خواسته است در صورت تمایل از شهر خارج شده و برای بیرون راندن تروریست ها از این مناطق با نیروهای دولتی همکاری کنند.

ارتش سوریه همچنین برای خروج ساکنان مناطق شرقی حلب، گذرگاه های امن و مکان های موقتی برای اسکان آنها در خارج از شهر در نظر گرفته است.

بخش های شرقی حلب تحت کنترل گروه های ترویستی است و نیروهای سوری قصد دارند به زودی این مناطق را از کنترل تروریست ها خارج کنند.

تروریست ها از اهالی بخش های شرقی حلب به عنوان سپر انسانی در مقابل نیروهای ارتش سوریه استفاده می کنند.

در همین حال ارتش و نیروهای مقاومت سوریه در ادامه درگیری ها در جبهه شمال حلب موفق شدند که بر مجتمع کاستیلو مسلط شده و این جاده را برای عبور تروریست ها قطع کنند.

تسلط ارتش سوریه بر جاده راهبردی «کاستیلو» به معنی بستن ورودی شمالی حلب از دو سمت مزارع الملاح و اللیرمون است.

ارتش و نیروهای مقاومت سوریه در محور اللیرمون نیز با تروریست ها به شدت درگیر هستند و توانسته اند میدان اللیرمون واقع در شمال غرب را به کنترل خود درآورند و وارد ورودی شهر حلب از شمال شوند.

در درگیری های شمال حلب طی چند روز گذشته، 10 گروه تروریستی از جمله گروه های «نور الدین زنکی»، «احرار الشام»، «فیلق الشام»، «جیش العزه»، «الفرقه الساحلیه»، «جیش النصر» و «جیش التحریر» حضور دارند.
 
منبع:ایرنا