درخواست فرانسه وانگلیس ازسوریه برای پایان دادن به محاصره حلب

    •••••  پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۹:۲۱ کد مطلب : 87809/a   

وزرای امور خارجه انگلیس و فرانسه از سوریه درخواست کردند که به محاصره حلب که تروریست‌ها در آنجا قرار دارند پایان دهد.


به گزارش تحلیل ایران، فرانسه و انگلیس از سوریه و همپیمانانش خواست به محاصره شهر حلب پایان دهند.

 

ژان مارک ایرولت وزیر خارجه فرانسه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با موریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس گفت: رویدادهای جهان سبب شده تا همه ما بسیج شویم.

 

وی افزود: ما خواسته یکسانی با انگلیس برای مقابله با تروریسم داریم و مبارزه با داعش نیازمند همکاری مشترک بین‌المللی است و با همان چالش‌هایی که انگلیس برای حفظ یکپارچگی جامعه خود نیاز دارد مواجه هستیم.

 

وزیر خارجه فرانسه گفت: پاریس به تصمیم انگلیسی‌ها برای خروج از اتحادیه اروپا احترام می‌گذارد و انگلیس نیازمند مشخص کردن موضع خود درباره مساله مذاکرات برای خروج از اتحادیه اروپا است.

 

ایرولت تاکید کرد که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدین معنا نیست که ما درباره بسیاری از موضوعات با یکدیگر اختلاف داریم

 

وزیر خارجه فرانسه در ادامه به موضوع سوریه پرداخت و گفت که باید آتش بس در سوریه از سر گرفته شود تا کمک‌ها به محاصره شدگان در سوریه برسد.

 

موریس جانسون نیز در این کنفرانس مطبوعاتی مشترک گفت: انگلیس با فرانسه در چالش‌های امنیتی که با آن مواجه است همبستگی کرده است و داعش تهدید مستقیمی برای فرانسه و انگلیس بوده و آنها نماینده اسلام به شمار نمی‌آیند.

 

وی تاکید کرد که انگلیس با وجود آنکه از اتحادیه اروپا خارج شده اما به اروپا پشت نخواهد کرد.

فرانسه و انگلیس در حالی خواستار پایان داده شدن به محاصره حلب هستند که روز گذشته ارتش سوریه اعلام کرد که تمامی راه های  امداد رسانی به تروریست ها در حومه شرقی حلب به صورت کامل قطع شده است.

 

فرماندهی ارتش سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در راستای طرح بازگرداندن امنیت و ثبات به حلب واحدهایی از نیروهای مسلح ماموریت خود را در شمال حلب با موفقیت به انجام رساند و تمامی راه های امداد رسانی و معابر تروریست‌ها برای ورود سلاح و نیرو به مناطق شرقی حلب را به صورت کامل قطع کرد.

 

از سوی دیگر روسیه اعلام کرد به دستور رئیس جمهور این کشور و با همراهی دولت سوریه "عملیات بشردوستانه‌ گسترده‌ای" را در شهر جنگ‌زده حلب آغاز می‌کند.

 

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه گفته است که در این عملیات سه کریدور انسانی برای کمک به خروج "غیرنظامیانی که گرفتار تروریست‌ها شده‌اند" باز می‌شود.


منبع : خبرگزاری تسنیم