آمریکایی‌ها و مهندسی انتخابات ایران!

    •••••  جمعه ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۶ کد مطلب : 87940/a   

 غربی ها با بهره گیری از ابزارهای خود در حال تلقین این موضوع به دولت ایران هستند که تنها راه نجات و پیروزی در انتخابات 96 کسب امتیاز از امریکاست.

 

به گزارش تحلیل ایران ـ امریکایی ها در حال نگارش فصلهای میانی! داستان برجام در ماههای آتی، جهت تغییر ادراک و محاسبه در سطح مردم و مسئولان هستند.

روند طی شده نشان میدهد که آنها با یک برنامه ریزی حساب شده گام به گام اقدامات خودشان و طرف ایرانی را به مثابه یک بازی شطرنج برنامه ریزی و پیش بینی کرده اند.

قاعده اصلی این بازی سطح نیازمندی طرف ایرانی به مذاکرات و فصول مختلف برجام جهت مهندسی انتخابات و فضای داخلی در ایران است.

امضای برجام در روزهای منتهی به انتخابات مجلس دهم، موجی در افکار عمومی ایجاد کرد تا لیست یک جناح خاص بیشتر دیده شود،البته میزان موفقیت این طراحی محل بحث نیست بلکه نفس وجود و مقابله با آن اهمیت دارد.

امریکایی ها در روزهای پیش رو و درچارچوب همین سناریو امتیازاتی به ایران میدهند که اولا منفعت فراوانی برای خودشان دارد!! (مثل فروش بوئینگ یا هر چیز دیگری که سبب رونق صنعتشان و هیاهو در ایران می شود یا امتیازات کوچک دیپلماتیک) دوما لقمه دندانگیری برای طرف ایرانی نیست.

در این بین دو اقدام عمده در دستور کار طرف غربی قرارگرفته است؛

نخست اینکه این روزها، رسانه های خارجی در حال ایجاد موجی هستند که نشان دهنده سطح نیاز دولت فعلی ایران به چشیدن ثمره ای از برجام جهت بالا رفتن قدرت چانه زنی و رقابت در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم است.

به عبارت دیگر غربی ها با بهره گیری از ابزارهای خود در حال تلقین این موضوع به دولت ایران هستند که تنها راه نجات و پیروزی در انتخابات 96 کسب امتیاز از امریکاست.

ابده بدیهیات است اگر مسئولان این موضوع را بپذیرند در برابر نقض عهدهای طرف مقابل در برجام واکنش موثری نخواهند داشت.

دوما امتیاز احتمالی که ایالات متحده تا فروردین 96 به دولت ایران خواهد داد در صدد مهندسی آراء داخلی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهاست.

مجموع دو اقدام فوق می خواهد فضای جامعه را به دو قطبی "برجامیان و نابرجامیان" تقسیم نماید که قطعا سمپات های فکریشان در داخل نقش مکمل را خواهند داشت.

اگر طراحی دشمن بدرستی و بدون مزاحمت اجرا شود در صورت رای آوری گزینه مورد نظر آنها، رئیس جمهور منتخب را برامده از حمایت های خارجی و مدیون غربی ها نشان می دهند(همانطور که در دوران قاجار و پهلوی این دخالت ها دیده می شود) هرچند که واقعیت سوای آن چیزی باشد که امریکایی ها نشان میدهند.

اعطاء این امتیاز صوری بیش از هرکس و هرچیز برای خود امریکایی ها حیاتی بنظر می رسد چرا که اهداف غربی ها از برجام شروع پروسه ای برای "گلوبالیزاسیون" نظام اسلامی ایران بوده و این امر تا کنون محقق نشده است.

سناریوی مهندسی انتخابات بوسیله برجام که توسط ابزارهای به ظاهر غیر دولتی امریکا در حال عملیاتی شدنست بایستی مورد رصد دقیق نهاد های انقلابی کشور و دولتیان قرار گیرد چرا که در صورت تحقق این اقدام، دولت در مظان اتهامی غیرواقعی قرار میگیرد که تبعات سنگینی از سوی مردم برایش خواهد داشت.

مضافا دشمن روزنه ای بزرگ از خلل و فرج برجام برای نفوذ و اثرگذاری بر داخل می یابد و برای دخالت های بعدی انگیزه بیشتری خواهد داشت.


منبع : خبرگزاری فارس