جلسات وزارت کشور و شورای نگهبان برای انتخابات الکترونیکی

    •••••  شنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۶ کد مطلب : 88114/a   

سخنگوی شورای نگهبان از درخواست وزارت کشور از این نهاد برای بررسی برگزاری الکترونیکی انتخابات ۹۶ در سطح کارشناسی در جلسات مشترک خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان از درخواست وزارت کشور از شورای نگهبان برای بررسی ساز‌وکارهای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم به‌صورت الکترونیکی در سطح کارشناسی خبر داد و گفت: وزارت کشور در نامه‌ای به شورای نگهبان درخواست کرده که جلسات کارشناسی بین این وزارتخانه و شورای نگهبان برای بررسی سازوکارهای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم به‌صورت الکترونیکی تشکیل شود.


وی افزود: قرار است در این جلسات نتایج کارشناسی برگزاری الکترونیکی انتخابات 96، ارزیابی و در نهایت تصمیمی در این زمینه اتخاذ شود.


سخنگوی شورای نگهبان خاطرنشان کرد: هنوز تصمیمی برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم به‌صورت الکترونیکی در سال 96 گرفته نشده است.


پیشتر  عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگویی با خبرگزاری تسنیم از پیشنهاد دولت به شورای نگهبان برای برگزاری الکترونیکی انتخابات 96 خبر داده بود.


روز گذشته محمدحسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور گفته بود که این وزارتخانه منتظر نظر شورای نگهبان برای برگزاری انتخابات سال 96 به‌صورت الکترونیکی است.


براساس این گزارش، وزارت کشور پیش از برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در سال گذشته نیز پیشنهاداتی مبنی بر برگزاری این انتخابات به‌صورت الکترونیکی را به شورای نگهبان ارائه کرده بود.


پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی بین وزارت کشور و شورای نگهبان، در نهایت شورای نگهبان با اخذ استعلامات از مراکز سه‌گانه قضایی و امنیتی، امنیت لازم برای برگزاری انتخابات 7 اسفند 94 به‌صورت الکترونیکی را تأیید نکرد.


منبع : خبرگزاری تسنیم