حق فکر کردن به چیزی جز قهرمانی نداریم

    •••••  یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۲۱:۰۷ کد مطلب : 88407/a   

 

 

 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، در آغاز دومین هفته از لیگ برتر شانزدهم گفت: حق فکر کردن به چیزی جز قهرمانی در این فصل نداریم و هواداران نیز همین انتظار را دارند.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس روز دوشنبه در نشست خبری پیش از مسابقه مقابل فولاد خوزستان در دومین هفته از شانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: فولاد خوزستان در سال های اخیر از موفق ترین تیم های باشگاهی فوتبال ایران بوده است. درست است که این تیم لیگ برتر را در هفته نخست خوب شروع نکرد اما فولادی ها مقابل پرسپولیس به دنبال جبران شکست هفته گذشته خود هستند.


برانکو افزود: هیچ مسابقه ای برای ما آسان نخواهد بود بخصوص بازی فردا مقابل فولاد. سه امتیازی که در هفته اول به دست آوردیم زمانی ارزش پیدا می کند که فولاد را هم شکست بدهیم. حق فکر کردن به چیزی جز قهرمانی نداریم و هواداران هم از ما این انتظار را دارند. 


ایرنا نوشت: سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: هواداران پرسپولیس خیلی خوب فوتبال را می فهمند و به این خاطر از ما برد همراه با بازی زیبا می خواهند. 


وی خاطرنشان کرد: کمال کامیابی نیا و وحید امیری در مسابقه با سایپا دچار مصدومیت های جزئی شدند و محمد امین آرام طبع هم پیش از آغاز لیگ مصدوم شده بود. با این وجود بدون توجه به این مسئله، بازیکنانی داریم که می توانند در ترکیب تیم قرار بگیرند و برنامه ها را در میدان اجرا کنند.


برانکو در واکنش به سوالی درباره ادعای مسئولین باشگاه فولاد خوزستان مبنی بر اینکه پرسپولیسی ها باعث تغییر داور این مسابقه شده اند، با اظهار تعجب از این موضوع ابراز بی اطلاعی کرد.


پندار خمارلو مدیر رسانه ای تیم فوتبال پرسپولیس که در این نشست خبری حضور داشت، درباره این مسئله گفت: در جلسه هماهنگی بازی، سرپرست تیم فوتبال فولاد گفت که نقل قول اشتباهی از سوی مسئولین این باشگاه مطرح شده است. علیرضا فغانی برای المپیک به ریو سفر کرده است و نمی توانست این مسابقه را قضاوت کند. پرسپولیس در سال های گذشته از داوری سودی نبرده است و اگر از این موضوع ضرر نکنیم هم راضی هستیم.


برانکو نیز در این رابطه خاطرنشان کرد: سال گذشته پرسپولیس بیش از هر تیمی از داوری ضرر کرد اما اعتراضی نکردیم. همیشه گفته ام که به داوران اعتماد دارم و اشتباه برای هر کسی پیش می آید. وارد این مسائل نمی شوم و برایم تمرین، تمرین و تمرین مهم است.


وی درباره اعلام رقم قرارداد بازیکنان و مربیان و اعتراض برخی از اهالی فوتبال به این مسئله گفت: طبیعی است که رقم قرارداد مسئله شخصی هر فرد است و نمی دانم فدراسیون فوتبال بر اساس چه منطقی این کار را انجام داده است. هیچ دلیلی برای شرمساری از رقم قراردادم ندارم. این اقدامات برای تیم ها مشکل درست می کند. حتی می توان به خاطر این کار از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال شکایت کرد.


سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آیا بر سر جذب بازیکنان اختلاف نظری بین شما و مسئولین باشگاه وجود دارد؟ گفت: برای چندمین بار این سوال از من پرسیده می شود و بارها آن را توضیح داده ام. هیچ بازیکنی بدون مشورت من وارد تیم نشده است. البته برخی بازیکنان را هم نتوانستیم در تیم خود داشته باشیم. رامین رضائیان دوست داشت به خارج از ایران برود، برخی بازیکنان به تیم های دیگر رفتند و برخی بازیکنان هم قیمتی بیشتر از مبلغ مورد نظر باشگاه داشتند.


وی درباره جدایی الکساندر لوبانوف و برنامه جذب جایگزین این دروازه بان گفت: از کمک هایی که لوبانوف به پرسپولیس کرده است تشکر می کنم. او مشکلات شخصی داشت و از باشگاه خواهش کرد که از پرسپولیس جدا شود. درست است که دروازه بان خود را از دست دادیم اما مدیریت باشگاه در این زمینه عملکردی انسانی داشت و به او اجازه داد به کشورش بازگردد. اگر لوبانوف جدا نمی شد ضربه روحی می خورد و مشخص نبود بتواند به ما کمک کند یا خیر. تا 48 ساعت آینده جانشین لوبانوف مشخص می شود. تعداد زیادی دروازه بان به ما معرفی کرده اند که پس از بررسی و توافق، درباره آن تصمیم گیری می کنیم.


برانکو در پاسخ به سوالی درباره اینکه در صورت تمایل رامین رضائیان به بازگشت به جمع سرخپوشان، آیا او را در تیم می پذیرید؟ گفت: به گونه ای سوال می شود که انگار دعوایی رخ داده است. رضائیان تصمیم گرفت به خارج از ایران برود و برای او آرزوی بهترین ها را دارم. او بازیکن با ارزشی بود اما در حال حاضر تیم خود را بسته ایم و بر اساس مقررات فدراسیون فوتبال ایران، تا شش ماه آینده نمی توانیم بازیکن جدیدی جذب کنیم.


وی درباره ساسان انصاری هافبک جدید سرخپوشان گفت: من این بازیکن را می خواستم و از مدیریت باشگاه درخواست کردم با او قرارداد بسته شود. انصاری بازیکنی حرفه ای است که از عملکرد او راضی هستم. جذب او به پرسپولیس کار بسیار مثبتی بود.


سرمربی پرسپولیس درباره این مسئله که گفته می شود علاقه ای به حفظ آندره گولچ ندارد، گفت: این بازیکن اگر پیشنهادی برای جدایی داشته باشد بررسی می کنیم ولی فعلا در تیم ما باقی می ماند.


نعیم سعداوی سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان به نشست خبری قبل از دیدار دو تیم پرسپولیس و فولاد نرسید.