مجلس مسئول نظارت بر انتخابات شوراها

    •••••  دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۰:۰۰ کد مطلب : 88512/a   

 

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: تلاش داریم بر اساس توان وزارت کشور ۳۰ تا ۵۰ درصد شعب انتخاباتی شورای شهر و روستا را الکترونیکی برگزار کنیم.
 

به گزارش تحلیل ایران، محمدجواد کولیوند در گفت و گو با خانه ملت در خصوص انتخابات سال 96  توضیح داد: بر اساس ماده 22 قانون انتخابات هر گاه هر انتخاباتی که با انتخابات ریاست جمهوری همزمان برگزار شود اعضای صندوق ها باید واحد باشد. با تکیه بر همین قانون دوره گذشته با شورای نگهبان نشست هایی برگزار کردیم اما این شورا موضوع را نپذیرفت.

 

نماینده مردم کرج در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: با مخالفت شورای نگهبان، به نوعی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا بر عهده مجلس شورای اسلامی باقی ماند، بر همین اساس کمیسیون شوراها برای این انتخابات با وزارت کشور جلساتی را بر گزار می کند. اینکه انتخابات شوراهای شهر و رستا الکترونیکی برگزار شود منوط به تایید مسئله از سوی مجلس و وزارت کشور است و شورای نگهبان تنها در خصوص انتخابات ریاست جمهوری می تواند اظهار نظر داشته باشد.

 

کولیوند تاکید کرد: سعی داریم با همکاری و هماهنگی که با وزارت کشور داریم حداقل 30 درصد و حداکثر 50 درصد شعب انتخابات شوراهای شهر و روستا را الکترونیکی برگزار کنیم. در خصوص انتخابات ریاست جمهوری باید شورای نگهبان اعلام نظر کند.رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا از صفر تا صد و بر نرم افزار  و سخت افزار بر عهده مجلس است و شورای نگهبان تنها مسئولیت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری را دارد.