واگذاری اینترنت ارزان‌قیمت ‌تبلیغ است

    •••••  یکشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۱:۲۰ کد مطلب : 8924/a   

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: قطعا وقتی که شما یک سال اینترنت را با 25 هزار تومان دریافت ‌می‌کنید باید بدانید بالا بودن سرعت تنها یک تبلیغ است.

 

محمود واعظی در حاشیه بهره‌برداری از فاز اول نخستین آزمایشگاه کارت هوشمند کشور در مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در غرب استان تهران اظهار کرد: وظیفه اصلی مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک این است که تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی تولید داخل یا آنهایی که از خارج خریداری شدند را بررسی و برای آنها گواهی صادر کند تا ما در وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات بدانیم که آیا می‌توانیم اجازه استفاده از این تجهیزات را بدهیم.

وی با اشاره کمبود تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی به لزوم تامین این تجهیزات توسط مخابرات بیان کرد: مخابرات برای تامین تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی مورد نیاز خود یا باید با تولیدکنندگان داخلی قرارداد ببندد که آنها برای این نهاد تولید کنند یا اگر که محصولی در داخل کشور فعلا تولید نمی‌شود، از کلاهای وارداتی استفاده کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تاخیر در ارائه تلفن ثابت و اینترنت توسط مخابرات تصریح کرد: به نظر می‌رسد که مخابرات باید از قبل پیش‌بینی یک همچین روزهایی را می‌کرد و زیرساخت‌های خود را بیشتر توسعه می‌داد تا در حال حاضر مردم با نیازها و مطالباتی که دارند با این وضعیت مواجه نشوند.

وی با اشاره به ثبت‌نام مخابرات از شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت با وجود مشکلات موجود خاطرنشان کرد: اعتقادمان بر این امر بوده که این رویه غلطی است تا مردم فقط به یک شرکت ارائه‌دهنده اینترنت متکی باشند به همین جهت در حال حاضر 11 شرکت در سراسر کشور به مردم خدمات اینترنت ارائه می‌کنند.

واعظی ادامه داد: اخیرا حتی برای تلفن ثابت هم فراخوانی داشتیم که نتایج آن دارد قطعی می‌شود و ما در آینده به یک تعدادی از fcd‌ها یعنی آنهایی که ارتباطات ثابت به مردم واگذار می‌کنند پروانه خواهیم داد که فکر می‌کنم با صدور این پروانه‌ها این شرکت‌ها در آن دسته از شهرها یا مناطقی که مردم در نوبت تلفن هستند می‌توانند به شرکت مخابرات کمک و نیازهای مردم را برطرف کنند.

وی در پایان با اشاره به تبلیغات برخی از شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت درباره واگذاری اینترنت ارزان قیمت متذکر شد: قطعا وقتی که شما یک سال اینترنت را با 25 هزار تومان دریافت ‌می‌کنید باید بدانید بالا بودن سرعت تنها یک تبلیغ است و در زمان امضای قرارداد به شما خدمات اینترنتی با سرعت و حجم پایین ارائه ‌می‌کنند، اکثر شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت کم‌فروشی نمی‌کنند اما برخی از آنها ممکن است به این کار دست بزنند که حتما با تذکر و جریمه روبه‌رو خواهند شد.