سکوت برانکو در مقابل تصمیمات عجیب باشگاه پرسپولیس

    •••••  ﺳﻪشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۹:۵۵ کد مطلب : 90078/a   

 


باشگاه پرسپولیس برخلاف میل برانکو همچنان به مذاکراتش با رامین رضاییان ادامه می‌دهد. باید دید سرمربی کروات بازهم از موضعش به نفع مدیریت باشگاه کوتاه می‌آید یا این بار سکوتش را می‌شکند.

 

به گزارش تحلیل ایران، رامین رضاییان روز یکشنبه برای دومین بار طی روزهای اخیر به باشگاه پرسپولیس رفت تا مذاکراتی را برای بازگشت به جمع سرخ‌پوشان انجام دهد. آن هم تنها پس از چند ساعت که سرمربی پرسپولیس بحث بازگشت رضاییان به پرسپولیس را منتفی دانسته بود و همچنین از خبرنگاران خواسته بود که این موضوع را تمام کنند. زیرا در فهرست تیمش جایی برای رضاییان ندارد.

مسئولیت فنی تیم در فوتبال حرفه‌ای در همه جای دنیا به عهده‌ سرمربی است. این سرمربی است که تصمیم می‌گیرد چه بازیکنی به تیمش بیاید و چه بازیکنی از فهرست خارج شود. زیرا در صورت ناکامی و عملکرد بد هم خود او باید پاسخگو باشد.

اما در یکی از بزرگترین تیم‌های ایران اتفاق دیگری رخ می‌دهد. در پرسپولیس که پرتماشاگرترین تیم ایران و آسیاست و البته پس از دو سال هنوز مدیرعامل ندارد، کمیته فنی ندارد و در هیات مدیره‌اش هم صحبتی در رابطه با جذب بازیکن نمی‌شود، سرپرست باشگاه که فردی غیر ورزشی است همراه یکی از مشاوران دیگر خود که سابقه‌ای در ورزش ندارد، بدون کمترین شناخت از اصول حرفه‌ای در رابطه با مسائل مختلف یکی از بزرگترین باشگاه های ایران و حتی مسایل فنی تصمیم می‌گیرند.

مهر نوشت: موضوعی که کاملا در پرسپولیس مشهود است اینکه این افراد غیر ورزشی که فعلا مدیریت این باشگاه بزرگ را در دست دارند، در مورد  مسایل مختلف حتی مسایل فنی تصمیم گیری می‌کنند.نگاهی به اتفاقات رخ داده در فصل نقل و انتقالات لیگ برتر زوایای دیگری از مدیریت در باشگاه پرسپولیس را نمایان می کند.نیم فصل لیگ پانزدهم بود که با توجه به مشکلی که برای سوشا مکانی به وجود آمد، باشگاه پرسپولیس تنها گزینه برای حضور درون دروازه پرسپولیس را علیرضا بیرانوند دید که در آن زمان این انتقال مهیا نشد و بیرانوند هم از لیست برانکو خارج شد.

اما مسئولان پرسپولیس در اواخر لیگ پانزدهم طی تماسی که با مسئولان نفت داشتند کار انتقال بیرانوند را تمام کردند. آن هم در شرایطی که بیرانوند در فهرست بازیکنان پرسپولیس قرار نداشت. تنها یک روز پس از پایان لیگ چهاردهم بیرانوند به جمع سرخ‌پوشان اضافه شد.چند بازیکن جوان پرسپولیس بدون اطلاع کادر فنی از جمع سرخ‌پوشان خارج شدند تا مدیریت تیم بازیکنان مد نظرش را به کادر بازیکنان اضافه کند. حتی بازیکنی که سابقه حضور در یک بازی در رده حرفه‌ای را نداشته نیز از جمله بازیکنانی بود که به جمع سرخ‌پوشان اضافه شد. اما برانکو که مربی سازشگری نشان داده بود، سکوت کرد.

اردو در اوکراین برگزار شد و دو بازیکن به جمع پرسپولیسی‌ها اضافه شدند. باز هم برانکو اعلام کرد که این بازیکنان با نظر وی به جمع سرخ‌پوشان اضافه شدند. طارمی پس از حضور در ترکیه از لیست برانکو خارج شد و دوباره بدون نظر وی به پرسپولیس بازگشت.سرمربی پرسپولیس روی محمدحسین کنعانی زادگان و رامین رضاییان حساب ویژه‌ای باز کرده بودند اما در اقدامی عجیب این دو بازیکن آزاد اعلام شدند. سرمربی پرسپولیس در این باره باز هم چیزی نگفت. این مسایل مشهود بود. اما برانکو سازشگر هیچ واکنشی به این موضوع نداشت.

این بار برانکو بارها به صراحت اعلام کرده که جایی برای رامین رضاییان ندارد. مدیریت باشگاه هم که تاکنون تیم را بسته، برخلاف صحبت‌های برانکو با رامین وارد مذاکره شده است و به احتمال فراوان وی تا یکی دو روز آینده بار دیگر سرخ‌پوش می‌شود. مدیریت باشگاه هم به صراحت اعلام می‌گوید که می‌خواهد رامین رضاییان را به پرسپولیس بازگرداند.برانکو تاکنون مربی سازشگری نشان داده است. اما باید دید او همچنان می‌خواهد در رابطه با این مسائل سکوت کند و از موضعش کوتاه بیاید یا حداقل این بار روی حرفش می‌ماند و مانع سرخ‌پوش شدن بازیکنی می‌شود که جواب تلفن باشگاه پرسپولیس و مربیان را نمی‌داد.