یارانه ۵۵ هزار سرپرست خانوار در البرز حذف شد

    •••••  چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۲:۵۰ کد مطلب : 90314/a   

مدیر کل تعاون، کارو رفاه اجتماعی البرز گفت: 2500 سرپرست خانوار البرزی به حذف یارانه‌های خود اعتراض کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، «اسماعیل خلیلی» در نشست مطبوعاتی عصر دیروز(19مرداد) خود با اشاره به عدم استقبال مستمری‌بگیران  از طرح کارت خرید بازنشستگان اظهار کرد: این طرح به‌منظور حمایت از کالای داخلی و جلوگیری ازواردات بی‌رویه کالاهای خارجی به کشور اجرایی شده است.


وی ادامه داد: متاسفانه این طرح در استان البرز به دلایلی مورد استقبال قرار نگرفت و موفقیت‌آمیز نبود.


خلیلی کارمزد 12 درصدی این کارت‌های خرید را به‌عنوان یکی از عوامل عدم استقبال بازنشستگان ازاین طرح نام برد و اضافه کرد: واقعیت این است برای بسیاری از بازنشستگان پرداخت این درصد کارمزد دشواربه نظر می‌رسد.


وی توضیح داد: این طرح در استان متوقف نشده و اداره‌کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی آمادگی دارد از متقاضیان دریافت این کارت‌ها ثبت‌نام کند.


وی افزود: چون این طرح در البرز جا نیفتاده، عده کمی از بازنشستگان برای دریافت این کارت اقدام کرده‌اند.


این مسئول در ادامه به حذف یارانه 55 هزار سرپرست خانوار در استان اشاره کرد و افزود: این اقدام براساس حذف یارانه افراد پردرآمد صورت گرفته است.


مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان البرز توضیح داد: 2500 نفر از این افراد نسبت به این اقدام اعتراض داشتند که اعتراض آنها بررسی شد و در نهایت برخی از این خانوارها مجدداً به چرخه دریافت یارانه بازگشتند.


وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به آمار بیمه بیکاری بگیران استان اشاره کرد و گفت: طبق آمار به دست آمده، تا اسفند سال گذشته 11 هزارو 438 نفر  بیمه بیکاری دریافت می‌کرده‌اند.


خلیلی افزود: پرونده 3000 نفر از این بیمه بیکاری‌بگیران از سایر استان‌ها به البرز منتقل شده است.


این مسئول در خصوص آمار اشتغال استان نیز گفت: تا پایان سال گذشته 763 هزار و 259 نفر شاغل در البرز به ثبت رسیده است.


وی اظهار کرد: در حوزه اشتغال اتباع خارجی هم تاکنون 58 هزار نفر با داشتن گذرنامه و بدون گذرنامه شناسایی شدند و برای بیش از 35هزار نفر از آنها مجوز اشتغال صادر شده است.


خلیلی خاطرنشان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته، مشاغل اتباع بیگانه از 400 شغل به 66 شغل کاهش یافته تا بتوانیم ازظرفیت‌های نیروی کار داخلی استفاده کنیم.


این مسئول با اشاره به وضعیت فعالیت تعاونی‌های استان گفت: در گذشته 3500 تعاونی وجود داشت که 1400 مورد ازآنها فعال بود.


وی یادآور شد: با مشارکت دانشگاهیان این تعاونی‌ها مورد رصد قرارگرفت و مشخص شد که 700واحد نیز از این واحدها غیرفعال هستند.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا