افزایش تعرفه عبور کامیون‌های ترانزیتی بین ایران و ترکمنستان

    •••••  شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۸:۱۱ کد مطلب : 90957/a   

 

 

 

مدیرکل دفتر تعرفه و ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره با افزایش تعرفه عبور کامیون‌های ترانزیتی ایران از خاک ترکمنستان، گفت: ایران نیز متقابلا این اقدام را انجام خواهد داد.

 
 


به گزارش تحلیل ایران، محمدجواد عطرچیان در خصوص افزایش تعرفه کامیون های ترانزیتی که از خاک ترکمنستان عبور میکنند، گفت: مطابق با اسناد حمل مشخص می شود که کدام کامیون ترانزیتی و کدام کامیون به مقصد کشور ترکمنستان کالا حمل می‌کند.


وی با  بیان اینکه براین اساس، کامیون های ترانزیتی که از مرزهای ایران وارد ترکمنستان می شوند به ازای هر یک کیلومتر تردد درخاک این کشور باید یک دلار بپردازند، افزود: همچنین به ازای ورود به خاک این کشور هم مبلغ ۲۷۰ دلار از کامیون‌های ترانزیتی ایرانی گرفته می شود.


مهر نوشت: مدیرکل تعرفه و ترانزیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اعلام اینکه این موضوع برای کامیون‌هایی که به مقصد ترکمنستان به این کشور وارد می شوند، اجرا نمی ‌شود، اظهار داشت: کشور ایران هم در قبال کامیون های ترانزیتی ترکمنستان این اقدام را انجام خواهد داد.


عطرچیان با اشاره به اینکه ایران هم دست به اقدام متقابل خواهد زد، گفت: امروز یا فردا بخشنامه افزایش تعرفه ورود به خاک ایران را به مرزهای مشترک ارسال می‌کنیم تا به زودی این افزایش تعرفه ها برای کامیون‌های ترانزیتی ترکمنستان هم اجرا شود.


براساس این گزارش، پیش از این نرخ عوارض عبور به ازای هر کامیون ایرانی 160 دلار بوده است.