حضور ۲۰۵ خانواده عشایر در ساوجبلاغ

    •••••  ﺳﻪشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۰۸:۵۴ کد مطلب : 91493/a   

به گزارش تحلیل ایران ، محرمعلی اسد زاده روز دوشنبه در نشست شورای عشایر شهرستان ساوجبلاغ اظهار داشت: عشایر ساوجبلاغ 105هزار راس دام دارند که سالانه 1205 تن گوشت و 2205 تن شیر و 295 هزار تن سایر فراورده های لبنی تولید می کنند.
وی بیمه دام عشایر، بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر، هماهنگی برای بیمه خدمات درمانی، برگزاری نمایشگاه های عشایری در مناطق مختلف، اجرای پروژه های عمرانی در مناطق عشایری، آبرسانی سیار در مناطق قشلاقی و ییلاقی، توزیع سوخت فسیلی، جمع آوری شیر و تولید فرآورده های لبنی در مناطق ییلاقی، جمع آوری و فروش گیاهان دارویی و خرید و فروش محصولات عشایر را از جمله خدماتی دانست به این عشایر ارائه می شود.
اسدزاده افزود: فعالیت های تولیدی عشایر نیز شامل تولید کنسانتره و خوراک دام و پرواربندی بره و آبزی پروری و پرورش زنبور عسل است.
وی تصریح کرد: فعالیت های آموزشی آنها نیز اعم از اجرای پروژه های آموزشی و ترویجی برای ارکان و اعضاء ، کشت هیدروپونیک جو، آموزش و ترویج مصرف کنسانتره، آموزش صنایع دستی به خانوارهای عشایری ، پروژه های اصلاح نژادی و آمیخته گری در دام که نمونه آن پرورش بز سانن است.
وی گفت: اعتبارات و پروژه های پیشنهادی سال 95 شامل 10 پروژه با اعتبار 2100 میلیون ریال و اعتبار استانی 3 پروژه با اعتبار 300 میلیون ریال و اعتبار بند ج تبصره 6 قانون بودجه ت