محققان کشورتوربین‌های گازی و تجهیزات صنعت نفت را تولید کردند

    •••••  ﺳﻪشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۰ کد مطلب : 91524/a   

پژوهشگران کشور با دستیابی به دانش فنی تولید توربین‌های گازی و قطعات حساس صنعت نفت موفق به ارائه طیف وسیعی از خدمات تخصصی در این حوزه شدند.


به گزارش تحلیل ایران، مجری طرح با اشاره به توانمندی ایجاد شده در تولید و ساخت توربین‌های گازی افزود: از آنجایی که توربین‌های گازی به عنوان یکی از بخش‌های مهم این صنعت از اهمیت بالایی برخوردارند، تولید تجهیزات حوزه نفت مبنای فعالیت ما بوده است.


وی، طراحی و ساخت توربین‌های گازی را بر مبنای چهار برنامه پنج ساله ذکر کرد و ادامه داد: بر اساس این برنامه، ساخت قطعات حساس و با تعمیرات اساسی، ساخت تجهیزات و ادوات روتور مثل انواع روتورهای ناحیه سرد وگرم، ساخت کامل توربین‌های گازی و توسعه تنوع دامنه و ارائه خدمات تعمیرات اساسی برای دیگر توربین‌ها در دستور کار قرار گرفت.


هلالی با تاکید بر این که در این مطالعات موفق به ساخت و تولید توربین‌های گازی مبتنی بر فناوری بومی شدیم، گفت: علاوه بر آن توانایی ارائه طیف متنوع و متعددی از خدمات و قطعات تخصصی در صنعت نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهی، فولاد و همچنین در صنایع دریایی را داریم.


وی ادامه داد: تعمیر، بازسازی و ساخت بیش از 30 مجموعه استاتور، تعمیر و بازسازی روتورهای کمپرسور سانتریفیوژ و ایمپلرهای مربوط، رتروفیت توربین‌های گازی، روتور توربینهای بخار و همچنین ساخت و تولید انبوه قطعات و مجموعه‌های توربین‌های گازی، روتورهای ناحیه سرد و داغ توربین‌های گاز، روتورهای ناحیه سرد و داغ توربین گاز سولار سنتار، عایق‌های حرارتی، ساخت انواع پره‌های توربین گاز و بخار و روتور توربین بخار 12 مگاواتGE از دیگر فعالیت‌های انجام شده است.


مجری طرح، کسب موفقیت‌ها در عرصه تولیدات صنعت نفت را ناشی از رعایت مشتری‌مداری و استانداردها و الزام‌های بین‌الملل دانست و تصریح کرد: استانداردهای معتبر بین‌المللی مانند ISO9001:2008، ISO14001:2004،OHSAS 18001:2007 مبنای فعالیت ما بوده است.

 
منبع : ایسنا